Римо-католии Коломиї з документами  відстоюють право на приміщення, з якого влада хоче зробити музей

28.08.2020, 11:53
Католики
Римо-католицька громада Коломиї заявила права на приміщення колишнього Коломийського дерматовенерологічного диспансеру.

Про це розповіли в сюжеті телеканалу НТК, інформує Znaj.ua.

Повідомляється, що в Коломиї йде справжня боротьба за право володіння будівлею колишнього дерматовенерологічного диспансеру. Спершу в ньому планували відкрити музей, але нещодавно, про права на будівлю заговорили представники римо-католицької громади, бо вони її будували.

Римо-католики стверджують, що багато років тому саме вони побудували дане приміщення і готові підтвердити це відповідними документами. Тому, коли будівля перестала використовуватися як медзаклад, вони хочуть її повернути. У зв'язку з цим представники громади прийшли під стіни міської ратуші, щоб влада почула їх прохання.

За їхніми словами, у приміщенні буде будинок для священиків, школа та місце зустрічі представників громади.

"Ми писали листи і в область, і в Київ, скрізь. Для того, що не хочуть нас чути, якби нормально сіли, поговорили, я думаю, що тут немає ніяких проблем. Тільки, що інтереси тут чиїсь приватні. Якби державні, то можна було б інакше. Коли була лікарня, ми не домагалися, а зараз воно (приміщення - прим. ред.) порожнє, то вони продають. Так не може бути. Тому ми сьогодні зібралися, щоб побачили люди, що це наше і ми його не подаруємо" - сказав настоятель костелу святого Ігнатія Лойоли отець Михайло.

Влада Коломиї каже, що будівля дерматовенерологічного диспансеру знаходиться в комунальній владі міста, тому її не продаватимуть. Доля приміщення буде вирішена на сесії.

"На сьогоднішній день надійшло питання, яке буде розглянуто на сесії, про те, щоб там зробити музей. Це буде виноситися на сесію. Зараз сесії немає через карантин. Вона буде через тиждень - два. Що стосовно тих розмов, що приміщення буде йти на аукціон або це може бути приватизація — неможливо це приміщення приватизувати або продати у зв'язку з тим, що там є історична пам'ятка і багато інших нюансів" - заявив секретар Коломийської міської ради Олег Романюк.