Римо-католики сьогодні вшановують Ангелів-охоронців

02.10.2020, 11:06
Культура
2 жовтня у римо-католиків є денм обв'язкового вшанування Анленів-хранителів.

Римо-католики сьогодні вшановують Ангелів-охоронців - фото 59382

 

Про це пише Католицький Медіа-Центр.

Ким є ангели? Відповідь на це питання ми знайдемо у Святому Писанні і у вченні Католицької Церкви.
Перш за все, вони були створені «Ним і для Нього» – Ісуса Христа (Кол 1,16). Вони «чисто духовні створіння», що володіють «розумінням і волею» (ККЦ, 330). Вони «духи служебні, що їх посилають на службу для тих, хто має спасіння вспадкувати» (Євр 1,14), тобто для нас. Ангели з самого початку брали активну участь у цій великій справі порятунку.

Слово «ангел» походить від грецького слова αγγελοζ, що означає вісник. У своєму коментарі до псалмів 103 (102), святий Августин пише: «Ангел – означає функцію, а не природу. По тому, що він є, він дух, по тому, що робить, – ангел». Іншими словами, ангели є чистими, безсмертними духами, службовцями посланниками або вісниками Божими. Багато історій Священного Писання зображують ангелів, що діють в ім’я Бога і навіть володіють силою втілювати Божі задуми.

Ісус Христос вчить нас: «Стережіться, щоб ви не погордували ані одним із малих цих; кажу бо Я вам, що їхні Анголи повсякчасно бачать у небі обличчя Мого Отця, що на небі» (Мт 18, 10). Церква завжди розуміла це таким чином, що чада Божі захищені Aнгелами-Хранителями: «Кожен вірний має біля себе Ангела-Хранителя й вихователя, який веде його в житті» (ККЦ, 336). Яка прекрасна, втішна думка! Бог дав кожному з нас Ангела-Хранителя. Cвятий Єронім бачив в цьому вірші щось більш глибоке, ніж лише впевненість у підтримці. «Наскільки велика повинна бути гідність душі, – писав він, – якщо у кожного від моменту його народження є ангел, покликаний охороняти її» (коментар до Євангелія від Матея 18,2). Тобто ми покликані не просто втішатися, а благоговіти перед тим фактом, що у кожного з нас є ангел – могутній, безсмертний дух, що захищає нас і спрямовує нас. Ось як Небесний Батько цінує і любить нас.

Tе, що кожна людина в момент свого зачаття отримує персонального Ангела-Хранителя – це не її заслуга або бажання, але це подарунок від доброго Бога Отця. Цей дар доводить, наскільки для Бога важливе наше тілесне та духовне благополуччя. Слова псалмоспівця підтверджують цю істину: «Своїм Ангелам Він накаже про тебе, щоб тебе пильнували на всіх дорогах твоїх, на руках вони будуть носити тебе, щоб не вдарив об камінь своєї ноги!» (Пс 91(90), 11-12). Це образ ніжності й турботи, образ захисту і захоплення, образ багатообіцяючий, який вселяє надію. Ангели-Xранителі підносять нас над шляхами цього світу, щоб ми розгледіли шляхи Господні. Вони тримають нас за руку, щоб ми не заблукали в цьому світі. Як сказав Папа Римський Пій XII, завдання ангелів – «уважно спостерігати за нами, щоб ми не відділилися від Христа… Вони знаходяться поруч з нами, допомагаючи нам просуватися все вище в нашій єдності з Богом» (3 жовтня 1958).

Ангели-Хранителі – це служителі нашого спасіння, так що ми не самотні в нашому земному житті, в наших працях заради порятунку своєї безсмертної душі. Вони постійно трудяться за лаштунками нашого життя, захищаючи нас від спокус, охороняючи наші серця і думки, допомагаючи нам долати небезпеки та труднощі. Наш Ангел-Хранитель – це нескінченно любляча нас істота. Він любить нас всією повнотою своєї любові. А любов його велика, дія її сильна, так як, споглядаючи Бога, він бачить вічну Любов, яка бажає нашого спасіння. У Катехизмі Католицької Церкви ми читаємо, що ангели "є творіннями особовими" (ККЦ, 330), тому ми можемо вступати з ними у відносини (тільки з особами можна вступати в зв’язок, відносини, можна спілкуватися). Ми можемо з ними дружити, розмовляти, спілкуватися як друзі. Це може бути конкретна молитовна формула, але можна також з ними розмовляти своїми словами, адже вони нас чують і раді з нами спілкуватися, як зі своїми улюбленими друзями.