Синод схвалив „Статут Синоду Єпископів Української Греко-католицької Церкви"
1. Синод схвалив „Статут Синоду Єпископів Української Греко-католицької Церкви".
2. Для ведення справ беатифікації і канонізації блаженних і святих УГКЦ створити у Львові:
а) бюро для ведення цих справ;
б) встановити митрополичий трибунал;
в) назначити нотаріуса;
г) іменувати Постулятора і його помічників;
д) виготовити список кандидатів на блаженних і святих та розпочати переслухання свідків, згідно з приписами дотичних церковних законів.
3. Представлений проект „Статуту Патріяршої Курії УГКЦеркви" Синод не схвалив, відкинувши його як такий, який протирічить церковним законам. Синод схвалив постанову відкликати цей проект Статуту з усіх державних інстанцій України, де він був представлений до затвердження.
4. Особливим листом:
а) поновити запрошення Синоду Єпископів Святішого Отця приїхати в Україну з апостольсько-пастирськими відвідинами (до Києва, Львова, Ужгороду і Зарванниці) в 1996 році;
б) звернутися з листом до Президента України, Леоніда Кучми, з проханням запросити Папу відвідати Україну. При тому просити Президента, щоб призначив посла України до Ватикану.
5. Запросити, щоб відвідали цей наш Синод Кардинал Ахілле Сільвестріні, Префект Конгрегації для Східних Церков, архієпископ Мирослав Марусин, секретар Конгрегації для Східних Церков і Архієпископ Антоніо Франко, Апостольський Нунцій в Україні.
6. Усі єпархії УГКЦ в Україні і в діяспорі, зобов'язані фінансово підтримувати Верховного Архієпископа, Главу нашої Церкви. По всіх церквах проводити грошову збірку добровільних пожертв у найближчу до ЗО листопада неділю, на т. зв. Андріїв гріш, починаючи з 1996 року. При особливій потребі Економ Глави нашої Церкви приготує бюджет оподаткуавння поодиноких єпархій, який передасть Верховному Архієпископу і Синоду Єпископів для схвалення.
7. Прохання Архімандрині Сестер Василіянок, Мати Дії, щоб Синод проголосив святу Макрину, сестру св. Василія Великого, бдінною з власною службою, яку уклав о. Ісидор Дольницький, передати богословській і літургічній синодальним комісіям для студії і рішення на наступному Синоді.
8. Для відзначення 400-ліття Берестейського і 350-літ-тя Ужгородського відновлення церковної єдності в 1996 році провести:
а) святкування в Римі в дні 6-7 липня, 1996 р. Хор Гомін (200 осіб) під керівництвом диригента Олега Цигилика співатиме св. Літургію в базиліці святого Петра. Комітет для приготувань цих святкувань очолить Владика Іриней Білик. Заангажувати за належною винагородою маестро Володимира Луціва для координації підготовки і виконання програми;
б) фестиваль хорового співу у Львові в дні 21-25 вересня 1996 р.;
г) світовий з'їзд „Українська Молодь Христові" у Львові в дні 9-11 липня 1996 р.
9. Собор УГКЦ розпочати в 1996 році, а скінчити в 2000 році. Тема Собору.: „Місце УГКЦеркви у вселенській Церкві". Намічено такі комісії Собору: богословську, монашого' життя, формації священиків, мирян, екуменізму, християнської етики.
10. Обрано такі синодальні комісії:
Літургічна: Блаженніший Мирослав Іван, митроп. Стефан Сулик, владика Северин Якимишин.
Богословська: митрополит Максим Германюк і владики Іван Мартиняк та Юліян Ґбур.
Канонічна (партикулярного права): владики Володимир Паска, Роман Даниляк, Юліян Ґбур.
Екуменічна: владики Василь Лостен, митроп. Максим Германюк, Петро Стасюк.
Беатифікації і канонізації: владики Михайло Гринчишин, Василь Лостен.
Подружжя і сім'ї: владики Єфрем Кривий, Іннокентій Лотоцький, Михайло Сабрига.
Євангелізації й пасторального планування: владики Юліян Ґбур, Михайло Вівчар, Михайло Колтун.
Катехизації: владики Петро Стасюк, Павло Василик, Юліян Вороновський.
Монашого життя: владики Василь Медвіт, Михайло Кучмяк.
Покликання і священицької освіти: владики Юліян Вороновський, Володимир Паска, Іриней Білик.
Бюджету і фінансів: Блаженніший Мирослав Іван, митроп. Стефан Сулик, митроп. Михайло Бздель, владики Василь Лостен і Василь Медвіт.
Ювілей привернення церковної єдності: митроп. Стефан Сулик, владики Михайло Гринчишин, Василь Медвіт, Іван Мартиняк, Василь Лостен, Михайло Сабрига.
Підготовки Собору: владики Юліян Гбур, Роман Даниляк, Павло Василик, Роберт Москаль, Юліян Вороновський.
Молоді: владики Петро Стасюк, Василь Медвіт, Іриней Білик.
(*) Перший на списку є головою комісії.
11. Вимагати звіту Фонду на побудову патріяршого собору в Києві.
Передрук за виданням: "Рішення і постанови Синодів Єпископів Української Греко-Католицької Церкви 1989-1997 років", Львів (Благовісник Верховного Архиєпископа Української Греко-Католицької Церкви) 1998 року с. 25-28