Різдво та Воскресіння Христове - найулюбленіші свята українців. 8 березня вже не в фаворі, - опитування

07 березня, 14:15
Суспільство
Різдво та Воскресіння Христове - найулюбленіші свята українців. 8 березня вже не в фаворі, - опитування - фото 1
Більшість населення України (приблизно 70%) святкує Різдво Христове та Великдень (Пасху) як найбільш популярні свята, далі йдуть День Незалежності України (64%) і День захисників і захисниць України (58%).

Такі дані дослідження оприлюдив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

За рік з 2023 року до 2024 року суттєвих змін не відбулося, найбільші зміни відбулися у порівнянні з 2021 роком (періодом до повномасштабного вторгнення). Так, зросло значення всіх державницьких свят. День Незалежності України до початку повномасштабної війни з росією цінували лише 37% населення, а зараз – 64%, тобто на 27 процентних пунктів більше. День захисників і захисниць України був популярним лише серед 29%, а зараз – серед 58%, тобто на 29 процентних пунктів більше.

Новий рік, з показником у 47%, хоча й залишається популярним святом, але займає нижче місце в «рейтингу» порівняно з попередніми роками, коли він ділив перші місця з Різдвом Христовим та Великоднем.

Ставлення до Міжнародного жіночого дня 8 березня погіршилося, його популярність в останні роки постійно зменшується. Якщо ще в 2017 році це свято було одним із найбільш улюблених і його відзначали як улюблене приблизно половина населення (49%), то зараз – лише кожний п’ятий (21%)

Упродовж 17-23 лютого 2024 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус». Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитано 1052 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася Урядом України. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України, а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.