Created with Sketch.

Різдвяна тематика до Різдва

12.12.2007, 12:31

Видавництво "Свічадо" підготувала серію книжок, присвячених темі Різдва. Кожна з них знайде свого читача.

Видавництво „Свічадо” підготувала серію книжок, присвячених темі Різдва. Кожна з них знайде свого читача.

„Коли Ісус народився у Вифлеємі” — богословсько-біблійний коментар авторства Антоні Пацьорека є поясненням новозавітного тексту про народження Ісуса, тобто коментарем до так званого Євангелія дитинства (Мт. 1-2; Лк. 1-2). Пояснення має служити повнішому розумінню і переживанню правди про прихід Ісуса Спасителя у світ. Подане воно у формі радше популярного, аніж суто богословського викладу. Попри всі обмеження, які накладає спосіб популярного пояснення, цей виклад відображає сучасне розуміння теми.

Як говорять видавці, в своєму побуті християни нерідко більше звертають увагу на святковий стіл чи прибирання в помешканні. А про саме Різдво знають не так вже й багато. Ця книга допоможе по-новому і повніше пережити великі тайни приходу у світ нашого Господа і Спасителя.

Кожен знає, що в ніч на 19 грудня святий Миколай-Чудотворець рушає в дивовижну подорож. Мандрує небесний опікун світом, несе свої гостинці для всіх чемних і слухняних: іграшки, солодощі та звичайно ж книжки. Свої твори про святого Миколая подарувало юним читачам багато українських письменників. Це твори, які вже добре знані українському читачеві, а також ряд оповідань і казок, що пропонуються вперше. Багато з них увійшли до антології „Мандри святого Миколая”.

Тут також є переказ життя святителя Миколая та кілька найвідоміших українських народних легенд про його чуда. А насамкінець збірнику автор упорядниця додала для допитливих нарис про те, як потрапив архиєпископ Мірлікійський на сторінки книжок для дітей.

„Святий вечір: Оповідання українських письменників” — книга містить добре знані й зовсім нові твори про Різдво українських письменників від середини ХІХ століття до сьогодення. У жанрі святочного оповідання працювали Олена Пчілка, Михайло Коцюбинський, Степан Васильченко, Леся Українка, Богдан Лепкий, Ольга Мак, Віра Вовк, Євген Гуцало й багато інших майстрів українського слова. В кожному оповіданні вони, кожен по-своєму, але трепетно й тонко, говорять про диво народження Спасителя світу та про святе світло, що несе Він кожній душі. І запитують свого читача: «А як ти зустрінеш Святий вечір? Чи народиться для тебе Син Божий?»

Книга призначена для родинного читання й містить твори, цікаві для різних вікових груп: для дітей молодшого, середнього шкільного віку та дорослого читача. Вона стане в пригоді вчителям української літератури, українознавства, християнської етики, служителям християнських недільних шкіл і катехитам.

Рік тому у видавництві „Свічадо” вийшла перша книга із серії „Різдвяна антологія”, яку упорядковує Зоя Жук, – „Різдвяна ніч”, цього року її перевидано у новій обкладинці.

У серії „Джерела Християнського Сходу” вийшла наступна праця — Теофан Затворник „Нагадування все чесним монахиням про те, чого від них вимагає чернецтво”. Проповіді російського святителя Теофана Затворника, проголошені понад століття тому, виявляється, актуальні і сьогодні. Чому? Як і тоді, так і зараз особливі умови життя ченців та черниць потребують підтримки, вираженої Словом. Повчання монахиням тодішнім — це і для сьогоднішніх представниць чернечого стану потрібні та важливі поради. Як витримати до кінця? Як осягнути небо? Книга корисна всім, хто практикує молитву.

Незабаром у цій серії вийде книга „Пояснення Божественної Літургії” авторства Миколи Кавасила. Цей твір повертає зміст розмаїтої літургійної символіки до його зв’язку із власне таїнственним дійством євхаристійної відправи, що також розглядається з догматичного погляду. Його коментар нагадує також те, що Літургія названа іконою прилюдного життя Господа. Микола Кавасила, відомий ще як Хамаета, архиєпископ Тессалоніків, є одним із найвизначніших представників візантійської богословсько-містичної літератури ХІV ст.

Для священиків, семінаристів і не лише для них буде цікавим збірник проповідей о. Жана Корбона „Це називається світанком”. Запорукою цього, як кажуть у видавництві є як і сама особа отця Жана Корбона, так і зміст його проповідей, звернених до людей різних переконань, соціяльної приналежности й віку, яких духовно об’єднала візантійська Божественна літургія. О. Жан Корбон (1924 – 2001) — визначна постать Церкви на Сході. Народився і виріс у Парижі. Після призначення у 1959 р. на служіння в греко-католицькій мелхитській єпархії Бейрута, брав активну участь в екуменічному діялозі та ісламо-християнських відносинах, підготував основи екуменічного катехизму, викладав у декількох університетах Ливану. Автор численних статей, а також монографій «Церква арабів» та «Витоки Божественної літургії». Ще за життя був шанований за дар голошення Божого Слова та невтомну працю у його поширенні.

Видавництво „Свічадо” намагається розповідати про визначні постаті Церкви. Сьогодні воно пропонує працю Ренцо Аллеґрі „Чуда отця Піо”. Це книга — перша серед усіх, опублікованих про отця Піо, яка не тільки описує життя святого, але й відкриває його духовний вимір. Автор книги, Ренцо Аллеґрі, використав у цьому творі дуже цінні документи, яких перед тим не бачив жоден инший біограф. Він наводить факти і достовірні свідчення людей, які особисто знали отця, а також тих, які завдячують о. Піо своїм наверненням, зціленням та багатьма іншими отриманими ласками. Отець Піо — монах чину Капуцинів, який понад пів століття мав на своєму тілі стигми – кровоточиві рани, як знаки страждань та смерті Христа, яких жоден лікар не міг вилікувати. Отця часто супроводжував ніжний квітковий запах, який поширювався від його одягу; він був чудовим сповідником, міг читати потаємні думки людей, яких ніколи не зустрічав; здійснював дивні оздоровлення; своїм життям навертав запеклих атеїстів. Його життя було сповнене важких випробувань і невизнання, а сьогодні отець Піо з П’єтральчини — один з найпопулярніших святих Католицької Церкви.

У популярній серії „Зростаючи у вірі” вийшла праця Жака Філіпа „У школі Святого Духа”. „Певні періоди нашого життя, — йдеться в анотації до книжки, — переповнені труднощами, терпіннями. Як зберегти в таких ситуаціях спокій, мир у душі? Як навчитися розпізнавати Божу волю і з покорою її приймати? Що треба зробити для того, щоб відчути у своєму серці голос Святого Духа? Як наблизитися до Бога, аби стати щасливими? Відповіді на ці та багато інших питань можна отримати, перебуваючи в школі Святого Духа. Книжечка подає поради святих, які діляться своїм досвідом перебування в цій школі. Також можемо прочитати про те, що Святий Дух означав для нашої найдорожчої, найсвятішої Матері – Діви Марії”. Ця книга адресована тим, хто хоче, щоб Святий Дух скеровував їх упродовж кожної хвилини їхнього життя. У цій серії також вийшли наступні книжки: Станіслав Луцаж “Головні гріхи та блаженства”; Жак Філіп “Внутрішня свобода”.

Незабаром вийде:

Кирило Королевський. Митрополит Андрей Шептицький

Раньєро Канталамеса. Життя під покровом Христа (Духовні роздуми на основі Послання апостола Павла до Римлян)

о. Мирон Мирослав Михайлинин. Блаженніший Йосиф Сліпий та ідея патріярхату УГКЦ

Релігія в сучасному світі (за ред. Генрика Зімоня)

Путівник по Східному Кодексі. Коментарі до Кодексу Канонів Східних Церков (редактор Джордж Недунґатт, Т.І.)

Житія святих 4 том (грудень)

Катехизм Католицької Церкви. Компендіюм

Св. Августин. Сповідь

У виданнях „Свічада” завжди можна прочитати про найближчі новинки. Також можна знайти багато корисної інформації на сайті редакції: www.svichado.com

Читачі можуть скористатися послугою „Книга поштою”, надіславши замовлення на адресу: а/с 808, м. Львів, 79008, за допомогою електронної пошти: bookshop@svichado.com або телефоном (032) 2971633.

Наші крамниці працюють за адресами:
— м. Львів, вул. Лисенка, 2,
— м. Київ, вул. Покровська, 6, храм Миколи Доброго.

Читайте також