• Головна
  • Новини
  • "Російська армія заходила туди, де був Московський Патріархат", - капелан...

"Російська армія заходила туди, де був Московський Патріархат", - капелан

17.03.2021, 11:42
Сергій Дмитрієв - фото 1
Сергій Дмитрієв
Російська армія заходила туди, де був Московський Патріархат. Залишатися в ньому - значить приймати участь у вбивстві українських громадян. Так вважає капелан Сергій Дмитрієв. Раніше він був священиком Української Православної Церкви Московського Патріархату. Влітку 2014-го перейшов разом з парафією і церквою під юрисдикцію УПЦ Київського Патріархату. Тепер він капелан ПЦУ.

Про це пише Gazeta.ua.

"2014 року добровільно пішов капеланом у 30-ту окрему механізовану бригаду. Вже були перші втрати. Чекав, що архиєрархи моєї Церкви зроблять заяву на підтримку України. Але вони мовчали. Тоді Московський Патріархат перестав для мене існувати, як Церква. Залишатися там означало брати участь у вбивстві українських громадян.

На проповіді оголосив, що Росія на нас напала, наша Церква мовчить, не приймає ніяких рішень. Сказав вірянам, що ми більше не молитимемося за російського патріарха, переходимо в Київський Патріархат. Уся парафія підтримала.

Мене намагалися шантажувати. Приїхав благочинний, як і більшість священиків Московського Патріархату, родом із західної України. Погрожував, що заберуть храм. Відповів: "Можете починати. Тоді ми поїдемо у ваше рідне село Вишнівець і на воротях напишемо: "Тут живе зрадник". Він заспокоївся", - сказав Дмитрієв.

"Нікого зі священиків не агітував слідувати моєму прикладу. Якщо вони хочуть так само вчинити, то зроблять це. Розповіді про канонічність - це казки. Священики присягають Церкві. А Церква - це люди. Тому логічно, що маємо служити українському народу", - додав Сергій Дмитрієв.