Created with Sketch.

Російські агресори знищили храм ПЦУ в Покровську

07.10.2025, 09:57

Храм-каплиця Покрови Пресвятої Богородиці ПЦУ у м. Покровську був зруйнований повністю прицільним ударом російських агресорів.

Про це у себе на фейбук-сторінці повідомив його настоятель о. Олександр Солдатенко.

«Біль, сум, палаюча ненависть до тих нелюдів, які вдерлися до мене додому, до моєї України, до мого міста, змусили мене з родиною виїхати з рідного міста...

І... сьогодні отримав фото-повідомлення, що те місце Божої ласки, любові, місце, де підносили молитви, де завершували Святу Євхаристію, де з'єднувалися з Христом, наш храм, який будував своїми руками, потом та кров'ю, збирали гроші по копійкам по всьому світу, ЗРУЙНОВАНИЙ!!! НЕ МАЄ У ВОРОГА НІЧОГО СВЯТОГО! Зовнішність свиняча та душа бісяча!»

Як розповів РІСУ о. Олександр, інформацію про зруйнування храму він отримав вчора, а знищили будівлю десь тиждень тому.

За словами о. Олександра, цей невеликий храм був місцем не лише молитви, але і допомоги людям, місцем єднання вірян різних конфесій, зустрічі капеланів.

«У нашому храмі проводили координаційні зустрічі капеланів різних частин, які були задіяні у нас на сході. Я мав честь послужити з багатьма капеланами не тільки у себе в храмі, але й виїжджали до військових, — пригадує священик. — У нас була різноконфесійна команда капеланів і священиків: православний священик, єврейський равин, протестанти, римо-католики. Це була дуже духовна подорож, де ми мали можливість послужити молитвою словами підтримки нашим воїнам».

Про цей храм до повномасштабного вторгнення РІСУ вже писала:

У серпні 2024 році о. Олександр з сім’єю змушений був виїхати з Покровська і оселився на Вінниччині, де служить при монастирі Благовіщення Пресвятої Богородиці.

А нещодавно, 29 вересня, у будинку, де вони мешкають, сталася пожежа.

«Слава Богу, що вдалося погасити, що був вогнегасник з автомобіля, потім через годину повторне возгоряння! Годину боролися, щоб все загасити! Як висновок, загасили, позаливали все великою кількістю води, попечені руки, ноги — поступово заживе, головне, що будинок зберегли! Вигоріла електропроводка — потребує відновлення, ванна кімната, веранда, коридор...».

Якщо хтось бажає підтримати сім'ю о. Олександра, реквізити, які він надав для пожертв:

  • 5168745190577731 ПриватБанк
  • 4441111075667059 МоноБанк

Читайте також
Суспільство У Києві від російського обстрілу постраждав храм ікони Казанської Божої Матері
07 жовтня, 15:07
Суспільство Внаслідок атаки по Києву пошкоджена головна мечеть ДУМУ "Умма"
07 жовтня, 11:01
Суспільство Церква «Добра звістка» у Краматорську зазнала значних пошкоджень внаслідок російського обстрілу
07 жовтня, 09:36
Суспільство Росіяни вдарили дроном по історичних будинках у Запоріжжі: пошкоджена синагога
07 жовтня, 09:05