• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Російські найманці причетні до тортур і страт мирного населення в ЦАР, вбивали біля мечетей, -  CNN...

Російські найманці причетні до тортур і страт мирного населення в ЦАР, вбивали біля мечетей, -  CNN

16.06.2021, 11:52
Світові
Російські найманці причетні до тортур і страт мирного населення в ЦАР, вбивали біля мечетей, -  CNN - фото 1
Жителі міста Бамбарі (Центральна Африканська Республіка) розповіли, що російські найманці, використовуючи гвинтокрил, стріляли по мирних жителях, багато з яких ховалися в мечеті Аль-Таква. Зазначається, що найманці РФ неодноразово були причетні до катувань та вбивств місцевих мешканців під приводом боротьби із повстанцями.

Про це передає CNN з посиланням на конфіденційні документи Організації Об’єднаних Націй, повідомляє Новинарня.

Журналісти змінили імена місцевих для захисту їх від переслідувань. Ті розповіли, що росіяни начебто відкрили вогонь по цивільних, коли ті сховались у мечеті Аль-Таква. Тоді загинули діти.

За словами місцевих, кілька мирних мешканців були застрелені, коли росіяни та армія наказали людям залишити мечеть. Тоді, незважаючи на те, що люди виходили із мечеті із піднятими вгору руками, військові відкрили по них вогонь. Чотири людини загинули, а ще один втік. Чоловіка, який розповів про це CNN, тоді поранили в ногу. Водночас, медичну допомогу він отримати в лікарні не міг, бо там чатували місцеві військові, а тому був змушений переховуватись. Невдовзі частину ноги нижче коліна йому довелось ампутувати.

Також є розповіді про обстріли мирних мешканців із російських гвинтокрилів. CNN підтверджує, що на початку року до ЦАР дійсно було відправлено кілька російських бойових гвинтокрилів.

Під час цього лютневого інциденту біля мечеті начебто було вбито від 12 до 20 осіб.

Окрім того, конфіденційні документи ООН, які отримали журналісти, підтверджують звинувачення проти російських найманців, про що розповідали місцеві.

У звіті миротворців ООН йдеться, що місцеві силовики разом із росіянами та сирійцями могли скоїти військові злочини, зокрема страти місцевих мешканців та інших осіб, які брали участь у бойових діях.

Джерела CNN також стверджують, що невідома кількість сирійських найманців, які воювали за російські гроші у Лівії, були пізніше направлені в ЦАР. У секретних документах вказується, що наразі в ЦАР перебуває близько 2300 найманців, включно із сирійським контингентом.

У CNN відзначають, що всі сторони конфлікту звинувачуються у порушенні прав людини, проте роль росіян на передовій є дуже проблематичною для миротворців ООН.