Created with Sketch.

Російський суд залишив учасників «третьої Джанкойської» групи Хізб ут-Тахрір в СІЗО

09.12.2025, 08:58

Російський суд продовжив тримання у СІЗО до 13 квітня 2026 року чотирьом учасникам «третьої Джанкойської» групи Хізб ут-Тахрір, п’ятого ж перевів під домашній арешт.

Про це повідомляє громадський рух «Кримська солідарність», передає Укрінформ.

«Суддя Південного окружного військового суду Ростова-на-Дону Сергій Образцов продовжив запобіжний захід учасникам справи "третьої Джанкойської групи" Хізб ут-Тахрір до 13 квітня 2026 року. Четверо кримських татар Вохід Мустафаєв, Наріман Аметов, Енвер Халілаєв та Алі Мамутов будуть перебувати в СІЗО Ростова-на-Дону, а колишній імам мечеті в селі Лобаново Ремзі Куртнезіров - під домашнім арештом у Криму», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на засіданні 4 грудня сторона захисту наполягала, аби всім учасникам справи, які перебувають у СІЗО, змінили запобіжний захід на домашній арешт. Проте суд аргументи адвокатів проігнорував.

Водночас він задовольнив клопотання захисниці Сафіє Шабанової щодо лікування у Джанкойській районній лікарні Куртнезірова, який має безстрокову інвалідність,

Під час засідання суд допитав політв’язня Енвера Халілаєва, в якого під час ув’язненні погіршився стан здоров’я. Він розповів, що співробітники, які проводили обшук у його будинку, змусили його підписати протокол.

До цієї кримінальної справи Халілаєва не притягали ні до адміністративної, ні до кримінальної відповідальності. Сусіди та інші учасники справи, які мешкали неподалік, схарактеризували стосунки з підсудним як «хороші».

Зазначається, що Халілаєв пояснив, що доглядав за мечеттю поряд із його будинком у Лобановому, а до арешту опікувався літньою паралізованою матір’ю.

Як повідомлялося, справа «третьої Джанкойської» групи розпочалася 5 березня 2024 року, коли у Бахчисарайському і Джанкойському районах Криму пройшли масові обшуки у кримських татар. Того ж дня суд взяв під варту чотирьох активістів з Бахчисарая, - Мемета Люманова, Азіза Азізова, Рустема Османова і Мустафу Абдураманова. Раніше вони притягувалися до адміністративної відповідальності за участь в одиночних пікетах і підтримку заарештованих співвітчизників.

Серед затриманих також опинилися жителі Джанкойського району Криму Алі Мамутов, Енвер Халілаєв, Наріман Аметов, імам Вохід Мустафаєв і Арсен Кашка.

Читайте також
Суспільство Ізраїльська армія покарала солдатів за профанацію статуї Марії
09 грудня, 16:54
Суспільство Ізраїльский солдат осквернив статую Діви Марії в Лівані
09 грудня, 10:47
Суспільство На Тернопільщині невідомі особи побили фігуру Божої Матері
09 грудня, 15:05
Суспільство Поліція затримала чоловіка, який облив скульптуру Божої Матері на Львівщині
09 грудня, 09:50