• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Росія формує у свідомості кримських дітей культ війни, насильства й ненависті - правозахисники...

Росія формує у свідомості кримських дітей культ війни, насильства й ненависті - правозахисники

14 січня, 16:14
Світові
Російська Федерація здійснює в окупованому Криму процес мілітаризації освітнього процесу, метою якого є формування у свідомості кримських дітей культу насильства, війни й ненависті до західних країн та України.

Про це інформує Інтерфакс-Україна.

Як розповіла керівник служби з питань реінтеграції та деокупації АР Крим представництва президента України в Автономній Республіці Крим Олена Халімон, кримських школярів і студентів готують до захисту Росії зі зброєю в руках.

"Окупаційна влада влаштовує численні масові заходи, спортивні й театралізовані шоу, дітей навчають основам військової справи і поводження зі зброєю, зокрема присутня пропаганда ненависті й культу насильства", - заявила Халімон на прес-конференції у вівторок у Києві.

Заступник голови правління Кримської правозахисної групи Володимир Чекригін повідомив, що процес мілітаризації освітнього процесу в Криму розпочинається ще з дитячого садка, а потім продовжується в школах і вищих навчальних закладах.

"Діти дивляться на всі боки, і, я думаю, що і батьки їм радять, що в Російській Федерації бути військовим або співробітником будь-якої силової структури - це одне з найбільш перспективних занять у житті", - пояснив правозахисник.

Однією з головних організаторів процесу мілітаризації освіти в Криму правозахисні організації вважають Наталію Гончарову, яка довгий час була міністром освіти т. зв. Республіки Крим.

"Саме міністр організувала систему військово-патріотичного виховання та мілітаризації дітей. Саме на міністрі лежить відповідальність за знищення доступу до української мови", - наголосила керівник освітнього напряму Української Гельсінської спілки з прав людини Валентина Потапова.

У списку відповідальних за процес формування в свідомості кримських дітей культу насильства, війни і ненависті, який підготували правозахисники, містяться й інші чиновники і співробітники освітніх закладів, які причетні до створення процесу мілітаризації освіти в Криму.

Серед них, зокрема, начальник Ялтинського міського управління освіти Ренард Кутковський, який організував в Ялті "кадетські класи"; директори шкіл, які дуже активно створюють у підконтрольних освітніх закладах воєнізовані дитячі організації, зокрема військово-патріотичні гуртки і "козачі" класи (директор севастопольської школи №32 Ленура Белялова, колишній директор сімферопольської академічної гімназії Валентина Лаврик, директор сімферопольської школи гімназії №10 Наталія Трещова тощо); керівники низки "громадських" військово-патріотичних організацій Криму.

За словами прокурора прокуратури АР Крим та міста Севастополя Ольги Пирогової, всі правопорушення, пов'язані з мілітаризацією процесу освіти в Криму, порушеннями прав людини і прав дитини, документуються і розслідуються українськими правоохоронцями.

"Це (процес мілітаризації) суперечить Конвенції прав дитини. Дитина не може готуватися до війни, дитина має готуватися до миру. І якщо ми готуємо дітей до війни, то війна буде, а якщо готуємо до миру, то буде мир. Це аксіома", - резюмувала правозахисниця Валентина Потапова.