Росія намагається «переписати на себе» Херсонес Таврійський у переліку ЮНЕСКО – МКІП

04.08.2021, 17:58
Культура
Росія намагається «переписати на себе» Херсонес Таврійський у переліку ЮНЕСКО – МКІП - фото 1
Російська Федерація вдається до спроб номінувати від себе у переліку ЮНЕСКО пам’ятку «Херсонес Таврійський», що в окупованому Криму.

Про це сказала на всеукраїнському форумі «Україна 30. Імідж України» заступниця міністра культури та інформаційної політики Світлана Фоменко, повідомляє Укрінформ.

«Один з наших об’єктів, що в переліку світової спадщини ЮНЕСКО, зараз знаходиться на окупованій території в Криму. Це Херсонес Таврійський. Важливість мати об’єкти в ЮНЕСКО можна навіть відслідкувати на кейсі Російської Федерації, яка постійно робить спроби номінувати і переномінувати цей об’єкт від Російської Федерації. Тобто сама присутність в переліку ЮНЕСКО від тієї чи іншої держави і прив’язка кожного об’єкту від тієї чи іншої держави - це вже нам сто балів до нашого іміджу», - зазначила Фоменко.

Вона наголосила, що ЮНЕСКО - це найбільш авторитетна, найбільш визнана інституція. Це знак якості, і якщо об’єкт є в переліку ЮНЕСКО, значить, це об’єкт, який заслуговує на захист всієї світової спільноти.

Водночас Фоменко зазначила, що присутність в переліку ЮНЕСКО означає зобов’язання держави щодо охорони пам’яток.