• Головна
  • Новини
  • Росія та Ватикан встановили офіційні дипломатичні стосунки...

Росія та Ватикан встановили офіційні дипломатичні стосунки

12.08.2010, 13:03
Росія та Ватикан встановили офіційні дипломатичні стосунки - фото 1
Перший Апостольський нунцій в Росії 15 липня вручив вірчі грамоти міністрові закордонних справ Російської Федерації Сергієві Лаврову. Апостольським нунцієм в РФ став архиєпископ Антоніо Менніні.

Антоніо_Меніні1.jpgПерший Апостольський нунцій в Росії 15 липня вручив вірчі грамоти міністрові закордонних справ Російської Федерації Сергієві Лаврову. Апостольським нунцієм в РФ став дотеперішній Папський представник в цій країні архиєпископ Антоніо Менніні. Кілька тижнів раніше, 26 червня, вірчі грамоти у Ватикані представив перший Посол Росії при Апостольській Столиці Микола Садчіков. Таким чином, відбулося встановлення повноцінних дипломатичних стосунків між Ватиканом та Російською Федерацією.

Про встановлення повноцінних дипломатичних стосунків на рівні посольств було оголошено після зустрічі Папи Венедикта XVI з Президентом Росії Дмітрієм Мєдвєдєвим, що відбулася у Ватикані 3 грудня 2009 р. Під час зустрічі сторони домовилися про підвищення статусу контактів між двома країнами до рівня дипломатичних стосунків, які передбачають підвищення рівня дипломатів до Апостольського нунція та Надзвичайного і Повноважного посла.

Ватикан та СРСР (правонаступницею якого визнала себе пізніше Росія) підтримували стосунки на рівні представництв від 1990 року: 1990 року Радянський Союз встановив дипломатичні стосунки на рівні постійних представництв з Апостольською Столицею, а 1992 року Святий Престол визнав Російську Федерацію правонаступницею СРСР.

Як повідомляє Сибірська католицька газета, заступник міністра зовнішніх справ Росії Олександр Грушко запевнив архієпископа Менніні від імені Президента РФ в тому, що «плідна співпраця в галузі великих моральних та етичних викликів, що стоять перед людиною», продовжуватиметься.

У відповідь нунцій передав вітання Дмитру Медвєдєву від Папи Римського Бенедикта XVI, запевнивши його в продовженні «співпраці для подальшого укріплення стосунків з урядом, а також на благо духовного і морального зростання російського народу».