У день річниці повномасштабного вторгнення ворога в Україну у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві розпочалося 12-годинне молитовне стояння Української Греко-Католицької Церкви.
Молебень очолив Блаженніший Святослав, передає Департамент інформації УГКЦ.
Глава УГКЦ наголосив, що війна не почалася рік тому.
«Ми пам’ятаємо сумний і трагічний початок 2014 року, — констатував він. — Ми пам’ятаємо Слов’янськ і Краматорськ. Ці міста — початок мучеництва хресного шляху нашого народу. Ми пам’ятаємо незаконну окупацію Криму, біди та трагедії наших братів і сестер там, на цьому особливому клаптику української землі, трагедію цілого народу кримських татар. Ми пам’ятаємо Савур-Могилу, пам’ятаємо Іловайськ, пам’ятаємо Дебальцеве. До цієї вервиці, позначеної кров’ю синів і дочок України, 24 лютого минулого року вписалася історія столиці, нашого золотоверхого Києва, який наші князі будували як новий Єрусалим — місто, де Бог мешкає зі своїм народом».
Блаженніший Святослав пояснив значення молитви, посту й милостині, зокрема в цей день сумних роковин.
«Молитва, піст і милостиня є однією духовною дійсністю. Піст є душею молитви, а добрі діла — життям справжнього посту. Те, про що в молитві стукаємо до неба, у пості можемо випросити, а ділами милосердя і любові можемо отримати від Бога те, про що просимо, молимося», — зазначив Предстоятель, цитуючи святого Петра Хризолога.
Сьогодні, за його словами, Церква молиться за захисників України і всіх невинно вбитих в Україні впродовж цього трагічного року.
Цертва також постить. Глава УГКЦ пояснив, що постом ми є солідарні з усіма тими, хто сьогодні не має що їсти й пити, з тими, що залишаються на окупованих територіях, із тими, що перебувають у російському полоні. «Коли нині хтось у світі торгує українськими територіями, ми кажемо: Ні! Ми не можемо торгувати тілами та душами наших братів-українців на окупованих територіях», — наголосив Блаженніший Святослав.
Глава Церкви додав, що сьогодні християни також чинять діла милосердя і подякував усім тим, які стали солідарними з Україною протягом минулого року.
«Ми відчуваємо, що Господь Бог дарує нам перемогу, — перемогу, про яку в молитві стукаємо до неба. Господь дарує нам перемогу, яку, постячи, отримуємо. Господь дарує нам перемогу, яку, чинячи діла милосердя, ми можемо одержати, яку наближаємо кожним днем нашої праці й молитви. Ми можемо сьогодні сказати, що Росія уже програла, але ми ще не перемогли. Сьогодні просимо словами давнього тропаря: „Спаси, Господи, людей твоїх і благослови насліддя твоє. Перемоги благовірному народові над супротивниками даруй і хрестом твоїм охорони люд твій“», — додав на завершення Патріарх.