Освячення іконостасу заплановане на 7 грудня - День пам'яті святої вмч Катерини.
У Катерининській церкві Чернігова – козацькому храмі XVII-XVIII століть – монтується розкішний дерев'яний іконостас.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Планується якнайшвидше, за тиждень, змонтувати весь іконостас. У храм завезено вже 98% його складових. Є у нас також ікони, і зараз ідуть підготовчі роботи до їх монтування", - розповів настоятель храму отець Роман.
За його словами, новий іконостас буде вже п'ятим за всю історію церкви. Він матиме три яруси, 12 м у ширину і стільки ж у висоту. Ще 2 м угору додасть центральний хрест.
Різьблені частини іконостасу виготовили майстри з Рівненщини, а розписані в стилі бароко ікони привезли із Луцька. Іконостас налічуватиме 40 ікон, у тому числі, образи святої великомучениці Катерини та останнього кошового отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського. Найбільшою буде ікона Покрови пресвятої Богородиці.
Закінчити основні монтажні роботи майстри планують до кінця поточного тижня. Потім нададуть іконостасу кольору слонової кістки й позолотять різьбу.
Освячення іконостасу заплановане на 7 грудня - День пам'яті святої вмч Катерини. Очікується, що участь у церемонії візьме Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.
Катерининська церква у Чернігові є найвизначнішою в Україні пам’яткою стилю українського (козацького) відродження ХVІІ-ХVІІІ ст., що збереглася в автентичному вигляді. Її збудували на честь героїзму козаків Чернігівського полку, проявленого під час штурму турецької фортеці Азов у 1696 році під командуванням полковника Якова Лизогуба. Освятили храм у 1715 році.
У радянські роки і вже в незалежній Україні у церкві розміщувався музей декоративно-ужиткового мистецтва. Після передачі храму релігійній громаді УПЦ Київського патріархату (в липні 2006 року) прихильники Московського розгорнули під її стінами так званий "похідний храм". Вони заблокували церкву і цілий рік нікого туди не пускали. Протистояння, супроводжуване судами, пожежами, різними акціями під пам'яткою тривало до Революції Гідності. В лютому 2014 року "похідний храм" прибрали під тиском хлопців у балаклавах.