Created with Sketch.

Розкручування скандалу із черницями вигідно тим, хто прагне усунути оточення Митрополита Володимира, - експерт

21.06.2013, 13:37

Скандал, пов'язаний з черницями Свято–Покровського монастиря, вигідний тій групі УПЦ (МП), що зацікавлена в нейтралізації Митрополита Володимира та усунення від впливу у Церкві його найближчого оточення.

Скандал, пов'язаний з черницями Свято–Покровського монастиря, вигідний тій групі УПЦ (МП), що зацікавлена в нейтралізації Митрополита Володимира та усунення від впливу у Церкві його найближчого оточення.

Таку думку висловив у коментарі Тижднень.ua релігієзнавець Андрій Юраш, коментуючи можливість направлення цього скандалу проти помічника Предстоятеля УПЦ (МП) Олександра (Драбинка).

«Думаю, ситуація із черницями вигідна тій групі в УПЦ (МП), яка зацікавлена у нейтралізації Митрополита Володимира й усунення з активної арени його найближчого оточення – і в першу чергу, владики Олександра (Драбинка. - Ред.)», – припускає Юраш.

За його словами, після минулорічних перипетій владика Драбинко знову повернувся до активної діяльності в УПЦ (МП).

«Він відновив телепередачу на Першому національному каналі, посилив важелі впливу над Церквою, почав важливу місіонерську й поліграфічну діяльність. За цей час Церква зініціювала багато нових проектів», – зазначає експерт.

Серед найважливіших ініціатив архиєпископа Олександра – запрошення на святкування 1025-річчя Хрещення Руси Патріарха Константинополя Варфоломія І.

«Представники Адміністрації Президента, а також владика Олександр і керуючий справами УПЦ (МП) митрополит Бориспільський Антоній (Паканич) їздили в Константинополь і самостійно запросили Патріарха на святкування, без вказівок з Москви. Мабуть, така діяльність була край невигідна комусь», – відзначає Юраш.

Ще один акцент у цій історії – це послаблення уваги до самих фігуранток скандалу – настоятельки Свято-Покровського монастиря Калісфенії (Тетяни Шамайло та її помічниці Катерини й, навпаки, посилення уваги до архиєпископа Олександра (Драбинка).

«Насправді справа з машинною аферисткою Світланою Панько й черницями, які були замішані в ній, «випливла» ще у лютому цього року, і навіть окремі ЗМІ передбачали, що завершення афери потрібно чекати перед Трійцею. Так, власне, і сталося», – нагадує Юраш.

За його словами, чомусь забувають про те, що монастир виступав своєрідним гарантом для покриття афери.

«Фактично владика Олександр намагався навести порядок і привести до відповідальності цих черниць, які всупереч чернечому послуху займалися бізнесом, до того ж, сумнівним. Але зараз вони чомусь фігурують як потерпілі», – акцентує Юраш.

Експерт також звертає увагу на те, що Патріарх РПЦ Кирил у своїх висловлюваннях завжди відзначає, що "Покровський монастир – це форпост єдності з російською Церквою, місце зупинки російських паломників".

«Чи не здається дивним, що саме настоятелька цього монастиря відіграє таку важливу роль у розгортанні скандалу? Адже саме черниці стали картою проти Драбинка», – припускає Юраш.

Проте, відзначає експерт, допоки міліція не дала остаточної версії розвитку події, наразі обговорюється велика кількість припущень щодо скандалу.

«Але очевидно одне – дивідендів від цієї події не отримає ні Митрополит Володимир, ні сама УПЦ (МП), ні крило молодих прагматичних єрархів тієї Церкви, які хочуть змін в українських реаліях, бо ця справа підриває репутацію Церкви в цілому. Тож, припускаю, що у скандалі зацікавлені насамперед сторонні зовнішні сили», – заявляє Юраш.

Читайте також
Світові Підбиваючи підсумки року, Кирил згадав свій внесок у війну в Україні
Вчора, 13:09
Суспільство Патріарх УГКЦ розповів, як молиться під час ракетних обстрілів
Вчора, 12:29
Суспільство Олександру Усику заборонили на ринзі цілувати хрест
Вчора, 12:18
Суспільство РПЦ виступила проти багатоженства на Росії
Вчора, 11:46