Шлях до канонізації покровителя «Солідарності» відкрито.
Канонізаційний процес о. Єжи Попєлюшко може бути швидким, оскільки єдиною умовою канонізації є визнання чуда за його заступництвом. А якщо йдеться про мученика, а о. Єжи ним був, то ця вимога не мусить бути виконана. Чудо має спершу підтвердити комісія і трибунал, скликані єпархією, а потім Конгрегація у справах канонізації святих.
Чоловіком, оздоровленим за заступництвом польського мученика, є 56-річний француз з Кретей. Це свідчить про вселенський вимір культу о. Єжи і про те, що усвідомлення його святості вийшло за межі Польщі. Про це інформує Католицький оглядач.
О. Єжи Попєлушко народився 14 вересня 1947 р. в місцевості Окопи на північному заході Польщі. Вихований у побожній сім’ї, після закінчення школи, у 1965 році він вступив до Вищої Духовної Семінарії у Варшаві, а вже через рік був призваний на військову службу. Разом з іншими семінаристами Єжи був скерований до спеціальної військової частини, де комуністична влада проводила антицерковну та антирелігійну пропаганду, щоб спонукати засумніватися у своєму священичому покликанні. Через відвагу, з якою солдат Попєлушко визнавав свою віру та висловлював вірність покликанню, його часто піддавали різним карам та переслідуванням, які погіршили стан його здоров’я, та не захитали духа. У 1972 році Єжи Попєлушко отримав священичі свячення.
Спочатку він виконував душпастирське служіння в парафіях варшавського передмістя. Пізніше займався студентським душпастирством, у Варшавській архидієцезії був відповідальним за духовну опіку медпрацівників. З огляду на погіршення стану здоров’я о. Єжи переведено на парафію святого Станіслава Костки, де він, крім іншого, зайнявся душпастирством працівників металургійної галузі.
Після проголошення у Польщі військового стану у 1981 році, о. Попєлушко проводив так звані Служби за батьківщину, які збирали численних вірних. Під час проповідей він заторкував релігійні та духовні теми, поєднуючи їх з проблемами суспільного та політико-етичного характеру, пояснюючи соціальне вчення Церкви та повчання на цю тему Івана Павла ІІ та кардинала Вишинського. Комуністична влада відреагувала на його діяльність наклепницькими та репресивними заходами, влаштовуючи також різноманітні провокації.
19 жовтня 1984 року, коли о. Єжи повертався до Варшави після Служби Божої в Бидгощі, його авто зупинили агенти Служби Безпеки. Водієві вдалося втекти, а скалічене тортуроване тіло священика 30 жовтня виловлено у Віслі поблизу міста Влоцлавек. У похоронних богослужіннях, які очолював кардинал Юзеф Ґлемп, взяли участь численні єпископи, понад тисяча священиків та 100 тис. вірних.