Created with Sketch.

Розповсюдження агітації від імені Патріарха Філарета – неправда, - заява УПЦ КП

27.10.2012, 09:30

В останні дні передвиборної кампанії в Інтернеті розповсюджується скановане зображення листівки на підтримку одного з кандидатів за мажоритарним округом у м. Києві, де Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет нібито надає «благословення на перемогу» на виборах.

В останні дні передвиборної кампанії в Інтернеті розповсюджується скановане зображення листівки на підтримку одного з кандидатів за мажоритарним округом у м. Києві, де Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет нібито надає «благословення на перемогу» на виборах. Вказаний кандидат дійсно є меценатом однієї з парафій Київського Патріархату та за меценатську діяльність – побудову приміщення для недільної школи – був відзначений церковною нагородою, повідомляє прес-служба УПЦ КП. Але факт нагородження, так само, як і факт архипастирського благословення, яке завжди подається кожному віруючому на його прохання, коли людина до або після богослужіння підходить до Патріарха взяти благословення, – не дають нікому підстав стверджувати про якесь особливе «благословення на перемогу».

Текст звернення, вміщений у листівці, її друк та розповсюдження не погоджувалися з Патріархом Філаретом.

Зараз важко сказати, хто стоїть за виготовленням і розповсюдженням вказаної листівки – чи прихильники, чи супротивники кандидата в депутати. Одне можна сказати точно – вона не відповідає дійсному стану речей.

Для журналістів також вимушені окремо зазначити речі, які є, по суті, самоочевидними. Перше: листівка не може називатися «виступом Патріарха Філарета на підтримку кандидата в депутати», бо є лише листівкою, яку може випускати хто завгодно. Друге: така продукція тим більше не може називатися «Виступом Патріарха Філарета», коли її зміст прямо суперечить офіційній позиції Патріарха, не раз ним озвученій письмово і усно.

Третє: всі заяви Патріарха робляться ним усно (по телебаченню, радіо, під час проповіді, тощо) або письмово. В останньому випадку вони мають відповідні реквізити та розповсюджуються офіційними каналами. Відсутність підтвердження з боку Прес-центру Київської Патріархії автентичності будь-якого тексту, позначеного іменем Патріарха, автоматично переводить цей текст у розряд фальшивок.

Позиція УПЦ Київського Патріархату чітко й однозначно викладена у зверненні Священного Синоду з нагоди виборів, де зокрема зазначено: «Звертаємося до духовенства: додержуйтесь закону та не дозволяйте перетворювати храм Божий на місце політичної агітації. Пам’ятайте, що Церква є Матір’ю для всіх віруючих, незалежно від їх політичних поглядів».

На жаль не всі чують справжній голос Церкви. Бо в угарі політичних перегонів дехто з незрозумілою метою використовує ім’я Патріарха, а дехто робить з цього смажену сенсацію.

 

Читайте також
Держава Митрополит Онуфрій видав звернення до Дня пам’яті жертв Голодоморів
Сьогодні, 16:55
Україна і світ Окупанти готують репресії щодо українців у День вшанування пам'яті жертв Голодомору
Сьогодні, 11:30
Культура У різдвяному рекламному ролику Chanel прозвучав «Щедрик»
Сьогодні, 11:00
Суспільство У Дніпрі відбулася екуменічна наукова конференція щодо досвіду релігійних спільнот південного сходу України
Сьогодні, 10:30