Росія є творцем, опорою та захисником русского міра. Межі русского міра як духовного і культурно-цивілізаційного феномену значно ширше державних кордонів як нинішньої Російської Федерації, так і великої історичної Росії.
До такого висновку дійшли учасники собору «Сьогодення та майбутнє Русского міра» , який відбувся 27 березня 2024 року в Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя в Москві під головуванням голови ВРНС Патріарха Московського Кирила.
"Поряд з розсіяними по всьому світу представниками російської ойкумени, русский мір включає всіх, для кого російська традиція, святині російської цивілізації і велика російська культура є вищою цінністю і сенсом життя", - зазначають в РПЦ.
В РПЦ вважають, що побудова тисячолітньої російської державності є найвищою формою політичної творчості росіян як нації.
"Тому відновлення єдності російського народу, а також його духовного та життєвого потенціалу є ключовими умовами виживання та успішного розвитку Росії та русского міра у XXI столітті", - вирішили росіяни.
В РПЦ також остаточно визначилися, що таке російський народ і кого він, на їхню думку, охоплює.
"Росії слід повернутися до існуючої більше трьох століть доктрини триєдності російського народу, згідно з якою російський народ складається з великоросів, малоросів і білорусів, які є гілками (субетносами) одного народу, а поняття «російський» охоплює всіх східних слов'ян — нащадків історичної Русі. Крім визнання та розвитку у вітчизняній науці, доктрина триєдності має отримати законодавче закріплення, ставши невід'ємною частиною російської системи права. Триєдність має бути включено до нормативного переліку російських духовно-моральних цінностей та отримати відповідний правовий захист".