Created with Sketch.

РПЦ планує створити новий катехизм, який, за оцінками фахівців, може змінити ставлення до першості Римського Єпископа

26.10.2011, 11:39

Глава Регенсбургського Інституту вивчення східних Церков, спеціаліст з православ'я Ніколаус Вірволь вважає, що новий катехизм РПЦ треба вітати ще й з екуменічної точки зору.

Про плани створення нового катехизму нещодавно заявив глава ВЗЦЗ МП митрополит Іларіон, який очолює комісію, до завдання якої входить розробка книги. Необхідність нового катехизму керівник ВЗЦЗ пояснює в тому числі і тенденціями до секуляризації віри, які чітко простежуються в Росії через два десятиліття після падіння комунізму.

Глава Регенсбургського Інституту вивчення східних Церков, спеціаліст з православ'я Ніколаус Вірволь вважає, що новий катехизм РПЦ треба вітати ще й з екуменічної точки зору: "Саме тому, що він замінить застарілі, викривлені уявлення про віру, а також неправильні уявлення про католицьке богослов'я.

"У Іларіона занадто широкий кругозір, щоб неправильно висловлюватися з цих питань. Двадцять років тому (у Росії - Радіо Ватикану) було видано безліч старих катехизмів, які, звичайно, частково правильно представляли офіційне вчення католицької Церкви столітньої давності, що, однак, значно відрізняється від того, що вона говорить зараз. Я думаю, що тут російський-православний катехизм, який має певний офіційний статус, може мати екуменічне значення і надавати позитивний вплив".

Класичним спірним питанням між Римо-Католицькою Церквою та іншими християнськими Церквами, але особливо православними, є питання про першість Римського Єпископа. Саме в цьому новий катехизм РПЦ може допомогти подолати розбіжності, вважає Вірволь.

"Папський примат є обов'язковою частиною віри в свідомості багатьох віруючих. Потрібно не тільки мати істинне вчення – те, що воно є і у православних, ніколи не було оскаржено протягом століть, – а й перебувати в послуху Папі. Це призвело до того, що перебуваючи в єдності з Римом, християни дуже страждали в радянські часи", – наголосив німецький фахівець з православ'я. На його думку, після II Ватиканського Собору "визнання папського примату в його сучасній формі" не є критерієм "істинної віри і приналежності до цієї Церкви". Тому: "Православні, які сто років тому ще вважалися єретиками або схизматиками, є зараз частиною Церкви як будь-яке католицьке єпископство", – підкреслив Вірволь. Про це повідомляє портал Credo.ru з посиланням на Радіо Ватикан.

Читайте також
Суспільство У Києві проведуть публічний діалог «Геноцид кримськотатарського народу та шляхи подолання його наслідків»
Сьогодні, 17:35
Суспільство Серед Праведників народів світу понад 2,5 тисячі українців, - Зеленський
Сьогодні, 17:01
Суспільство У суді пояснили, чому митрополиту Черкаському УПЦ МП дозволили провести Великоднє Богослужіння
Сьогодні, 16:49
Світові У Ватикані провели спецкурс з екзорцизму
Сьогодні, 15:47