РПЦ позбавила сану протодиякона Андрія Кураєва

РПЦ позбавила сану протодиякона Андрія Кураєва - фото 1
Єпархіальний церковний суд Москви позбавив сану протодиякона Андрія Кураєва. Про це йдеться на сайті Московської єпархії РПЦ.

Таке рішення прийняли через «образливу характеристику», яку дав Андрій Кураєв у своєму «Живому журналі» про померлого від коронавірусу настоятеля Єлоховського собору Олександра Агейкіна.

Після смерті Агейкіна Кураєв написав пост в «Живому Журналі», в якому назвав померлого священника «тупим кар’єристом, який зробив кар’єру в сфері ВІП-сервісу». Агейкин помер від COVID-19 в ніч на 21 квітня.

За словами експертів, Кураєва покарали за його погляди, а ситуація з Агейкіним стала лише приводом.

Суд також побачив у заявах Кураєва «ознаки хули на Церкву» і ознаки «наклепницької діяльності».

«Суд констатував, що Кураєв не змінив характеру своєї діяльності після умовлянь з боку єпархіального духівника протоієрея Георгія Бреєва і членів дисциплінарної комісії ще в 2015 році», – йдеться в повідомленні.

В кінці квітня Патріарх Кирил заборонив протодиякона Кураєва в священнослужінні за публічну образу пам’яті настоятеля Олександра Агейкіна.

Протодиякон Кураєв – відомий православний публіцист та блогер. Він неодноразово піддавав критиці дії Патріарха Кирила та стан справ в РПЦ, зокрема і у питанні невизнання ПЦУ та конфронтації Патріарха Кирила до Патріарха Варфоломія, назвавши дії Кирила "відходом у повноцінний розкол".