• Главная
  • Новости
  • Постановления Синода УПЦ (МП) по поводу экзархов Вселенского Патриархата противоречат законодательству Украины, – Минкульт...

Постановления Синода УПЦ (МП) по поводу экзархов Вселенского Патриархата противоречат законодательству Украины, – Минкульт

26.09.2018, 13:11
Постановления Синода УПЦ (МП) по поводу экзархов Вселенского Патриархата противоречат законодательству Украины, – Минкульт - фото 1
В Министерстве культуры Украины отреагировали на решение Синода УПЦ (МП) от 25 сентября.

В Министерстве культуры Украины отреагировали на решение Синода УПЦ (МП) от 25 сентября.

Как отмечают в Минкульте, некоторые постановления Синода они восприняли с удивлением и непринятием, в частности, относительно назначения Вселенским Патриархатом своих экзархов в Украину. По их мнению, такие решения нетолерантны и противоречат украинскому законодательству. Об этом говорится в заявлении Министерства культуры.

Подаем документ в полном объеме и на языке оригинала:

«Міністерство культури України як спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади, відповідальний за реалізацію державної політики у сфері релігійних відносин, зі здивуванням і категоричним несприйняттям ставиться до окремих ухвал, що були прийняті під час засідання Священного Синоду Української Православної Церкви (у єдності з Московським Патріархатом), яке відбулося 25 вересня 2018 року.

У першу чергу, таку реакцію викликають рішення, з якими можна познайомитися в Журналі № 17 і які стосуються призначення Вселенським Константинопольським Патріархатом своїх представників-екзархів до України, які мають сприяти діалогу між різними православними юрисдикціями, що прагнуть об’єднання в Єдиній Помісній Православній Церкві.

Константинопольська Церква є Церквою-Матір‘ю для всіх християн України, бо саме звідти 1030 років тому прийшла Христова віра.

У цьому контексті категоричні, нетолерантні та такі, як суперечать українським традиціям шанобливого діалогу між Церквами заяви Синоду УПЦ (у єдності з МП), виглядають спробою штучного розпалення конфлікту - замість мирного спілкування, і потуранням відчайдушним спробам російського агресора перешкодити вільному будівництву Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні.

Ані українське законодавство, ані традиції міжцерковних взаємин в Україні не передбачають права органів однієї Церкви диктувати свою волю іншій Церкві чи її представникам.

Міністерство культури України звертає увагу членів Синоду Української Православної Церкви, що перебуває в єдності з Московським Патріархатом, на неприпустимість спроб перешкоджання діяльності представників інших Церков, і зокрема Екзархів Вселенського Патріархату, у рамках правового поля України, а також наполегливо застерігає від використання мови ненависті, ворожнечі, та відтворення в Україні позицій, сповідуваних російським агресором.

В Україні завжди діятиме європейський принцип міжрелігійних відносин, заснований на засадах релігійного плюралізму. Ніхто і ні за яких обставин не має права у відкритому суспільстві диктувати свою волю іншим структурам чи релігійним організаціям, тим більше агресивно ставитися до діяльності представників Вселенського Константинопольського Патріархату - Церкви, з рук і благословення першоієрархів якої постала і Київська Митрополія, і її пізніше відгалуження, нині відоме як Російська Православна Церква».