Румунська Церква визнає ПЦУ, коли вихід громад з УПЦ МП знову стане масовими

Румунська Церква визнає ПЦУ, коли вихід громад з УПЦ МП знову стане масовими - фото 1
Архиєпископ Тернопільський і Кременецький ПЦУ Нестор (Писик) під час перебування у Туреччині мав можливість поспілкуватися з єрархом Румунської Православної Церкви митрополитом Триговіштським Нифонтом (Міхейцем). Ромова точилася навколо визнання ПЦУ іншими Церквами.

Подробиці розмови архиєпископ Нестор повідомив у інтерв'ю ТеNews. org.ua.

"Так, ми встигли поспілкуватися після Богослужіння і потім, під час святкової трапези. Головною темою справді було питання визнання нашої Церкви. Якоїсь агресії чи спротиву з боку митрополита Нифонта не було – звичайна розмова", - зазнчив єрарх ПЦУ.

За словами архиєпископа Нестора, митрополит РумПЦ пояснив, чому його Церква не поспішає визнавати ПЦУ.

"Єрарх Румунської Церкви розпитував про наші справи, розповідав, як до них доходить інформація про ПЦУ, як ситуацію представляє Росія. Наголошував, що поки не почнуться масові переходи парафій до Помісної Церкви, доти виглядатиме, що половина населення України є проросійською", - заявив владика Нестор.

"Прямо сказано не було, але зрозуміло, що через Україну вони не хочуть сваритися з Росією, поки не бачать реальних кроків до об’єднання Церков у нас. Тобто поки наша Церква в Україні не стане в рази більшою, ніж російська", - додав він.

Архиєпископ ПЦУ зауважив, що перехід громад наразі призупинився і не варто чекати, що він скоро пожвавиться.

"Зважаючи на байдужість великої частини людей – нескоро. Адже більшість тих, хто досі є парафіянами РПЦвУ, добре розуміють, що це Російська Церква. Навіть десятки переходів в окремих єпархіях – крапля в масштабах України", - наголосив єрарх ПЦУ.