Сандей Аделаджа у суді демонстративно читав Євангеліє

28.09.2011, 13:35
Сандей Аделаджа у суді демонстративно читав Євангеліє - фото 1
Слухання перенесли на 7 жовтня, бо не з’явилися двоє захисників обвинувачених.

Аделаджа.gifУчора Дніпровський райсуд утретє зібрався на слухання справи засновника церкви «Посольство Боже» Сандея Аделаджи й п’ятьох службовців компанії «Кінгз Кепітал», яких підозрюють в організації фінансової піраміди й виманюванні у прихожан мільйонів гривень. На початку засідання Аделаджа демонстративно читав Євангеліє, потім відповів на запитання судді про свій сімейний стан та інші біографічні дані, але скоро вийшов на вулицю. Слухання перенесли на 7 жовтня, бо не з’явилися двоє захисників обвинувачених.

Наступні заяви Сандей виголошував уже у дворі, де його радісними криками зустріли прихильники.

«Я кохаю Україну. Я ходжу в суд, як на свято. Сьогодні я читав книгу Євангеліє. Це моя робота, я проповідник. Я зайнята людина, ділова, і щоб не гаяти часу, я займаюся справою», – наголосив пастор.

Утім, біля суду були й потерпілі від афери «Кінгз Кепітал», але їм голосисті прихожани Аделаджи не дали сказати й слова.

Зате відома думка сторони обвинувачення: засновник «Посольства Божого» таки отримає термін, адже в матеріалах справи є вагомі докази його вини. От тільки сам суд може затягнутися на роки, бо є сотні потерпілих, яких треба опитати. Представник прокуратури спрогнозував арешт Аделаджи, якщо він буде зухвало ставитися до суду.

Нагадаємо, що в афері компанії «Кінгз Кепітал», яка приймала вклади у «підопічних» Сандея, але не виконала своїх зобов’язань, визнано потерпілими 618 осіб. Їх сукупний матеріальний збиток – понад 52 мільйона гривень. Після розкриття фінансових махінацій у 2008 році почалося кримінальне переслідуваня шахраїв. Тривалий час пастор був у статусі свідка та виправдовувався, мовляв, так само, як і всі інші, довіряв організаторам фінансової піраміди, котрі були його прихожанами. Однак тепер Аделаджу звинувачують у свідомих закликах вірян нести гроші в «Кінгз Кепітал». За це йому загрожує до 12 років позбавлення волі.  Про це інформує УНІАН-релігії.