У Тульчинській єпархії УПЦ МП стверджують, що працівники СБУ обманом змусили митрополита Іонафана дати згоду на свій обмін на українських військовополонених.
Про це повідомляє прес-служба єпархії.
"Згода та підпис митрополита Іонафана на обмін була здобута обманним шляхом групою працівників Вінницького СБУ, які, особисто завітавши до нього, стверджували, що на такий обмін вже є благословення і навіть письмове клопотання Святішого Патріарха Кирила, а також когось із найвищих чинів РФ, і що його ім'я вже внесено до списку архиєреїв та духовенства для термінової депортації, що надалі не отримало жодного підтвердження. При цьому слідчі наполягали на повному мовчанні митрополита Іонафана про акцію обміну, щоб не завадити її виконанню. Не виключено, що подібний обманний трюк може відбутися і щодо інших підсудних архиєреїв УПЦ", - зазначають у прес-службі Тульчинської єпархії УПЦ МП.
У єпархії наголошують, що митрополит Іонафан за жодних обставин, навіть на умовах обміну, не визнає себе винним у вчиненні пред'явлених йому Вінницьким СБУ та прокуратурою тяжких правопорушень.
Прес-служба єпархії також заявляє, що митрополит тепер, "у зв'язку зі справжнім з викриттям політичної афери Вінницької обласної СБУ" побоюється за своє життя та здоров'я та має намір просити адвокатів вжити належних юридичних заходів для захисту його життя та здоров'я у майбутньому Вінницькому Апеляційному суді.
Нагадаємо, 7 серпня 2023 року митрополита УПЦ МП Іонафана (Єлецьких) засудили до п’яти років позбавлення. Його визнали винним за чотирма статтями Кримінального кодексу України:
частиною 2 статті 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, на захоплення влади в країні);
частиною 1 статті 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність);
частиною 2 статті 161 (порушення рівноправності громадян за певними ознаками);
частиною 3 статті 436-2 (виправдовування чи заперечення збройної агресії Росії проти України, глорифікація її учасників).
У жовтні минулого року Служба безпеки України провела обшуки у митрополита УПЦ МП Іонафана. Спецпризначенні проводили слідчо-оперативні заходи за статтею 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками.
У січні цього року стало відомо, президент Володимир Зеленський позбавив українського громадянства 13 представників УПЦ МП. Серед тих прибічників Московського Патріархату, хто лишився залишився без українського паспорта, опинився й митрополит Іонафан.