Секретарю Кіровоградської єпархії УПЦ МП Роману Кондратюку обирали запобіжний захід. Його захисник Сергій Галушко просив суд врахувати, що у квітні свято Пасха, під час якого у храмі проводять нічне Богослужіння і його підзахисний має там бути.
Про це повідомляє Суспільне.
Його обличчя заборонив показувати адвокат Сергій Галушко під час засідання у Ленінському суді. Прокурор клопотав продовжити підозрюваному запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з 22:00 до 5:00 години ранку. Аргументував це так.
"Можливість підозрюваного Кондратюка ухилятись від кримінальної відповідальності. Може незаконно впливати на свідків, експерта, спеціаліста, що вже допитані й дають свідчення з метою зміни та дачі показів на його користь".
Натомість захисник о. Романа Кондратюка Сергій Галушко доводи прокурора назвав надуманими й абстрактними.
"Не наведено жодного аргументу, який би підтверджував наявність ризиків. Мій підзахисний співпрацює зі слідством, дотримується належної процесуальної поведінки, з’являється за викликом суду, слідчого. У квітні велике християнське православне свято – Пасха. Богослужіння відбувається у нічний час – з 22:00 до 5:00 години ранку наступного дня. Прошу застосувати до мого підзахисного домашній арешт строком на місяць, а не на два, як просить прокурор".
Священнослужителя УПЦ МП Романа Кондратюка підозрюють у розпалюванні національної, расової чи релігійної ворожнечі, у разі доведення вини, йому загрожує до 3 років позбавлення волі, розповів прокурор.
Суддя Катерина Юр’єва ухвалила рішення про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту з 23:00 до 05:00 години ранку. З дозволу слідчого або прокурора підозрюваний може відвідувати медичні установи для проходження лікування та обстеження, брати участь у богослужіннях, які відбуваються з 23:00 години по 5:00 ранку наступного дня.
Адвокат підозрюваного Сергій Галушко від коментарів відмовився. Досудове розслідування у цій справі продовжили на два місяці.
Роману Кондратюку вручили підозру після обшуків СБУ у січні цього року в кропивницькому монастирі, де знайшли прокремлівську літературу та російську символіку. Зокрема, книги та газети російської історично-пропагандистської літератури, зміст якої направлений на заперечення суверенітету та самостійності України.