Селеві потоки нанесли багатомільйонні збитки гірському монастирю у Криму

Селеві потоки нанесли багатомільйонні збитки гірському монастирю у Криму - фото 1
У Криму після потужних злив і селевих потоків, котрі зійшли з гір, обителі чоловічого монастиря Косьми і Даміана УПЦ МП завдано багатомільйонних збитків.

Про це повідомив "Інтерфаксу" намісник монастиря архтмандрит Іларіон (Каменський).

"Це сталося вчора ввечері. Потік з гір вже менший, але все ще йде. Збиток поки важко оцінити - думаю, близько десяти мільйонів рублів", - сказав він.

За інформацією представників монастиря, сильно постраждали підпірні стіни, складські приміщення з продуктами харчування і заготовленими на зиму дровами, зіпсована трапезна. Зруйнована вся паркова зона: потоком знесло паркани, лавочки, мости, зелені насадження, багатовікові дерева. Вийшла з берегів річка, що проходить по території монастиря, розмита дорога.

"Під загрозою руйнування - храм і братський корпус, унікальна історична будівля каплиці Косми і Даміана, подарована графом Воронцовим, всередині якої б'є з-під землі святе чудодійне джерело, а також особлива цінність обителі - горіх, посаджений руками імператора Миколи II", - йдеться в повідомленні, опублікованому в інстаграмі монастиря.

Космо-Даміанівський монастир знаходиться в гірській місцевості на території заповідника в 20 км від Алушти. Він був заснований в 1856 році. У радянські роки його ліквідували, під час Другої світової війни були зруйновані всі будівлі, крім каплиці. Відродження почалося в 1994 році за часів незалежної України. Зараз монастир діє.

Сильні дощі йшли в Криму з початку літа до середини липня. Найбільше постраждали Ялта, Керч і Бахчисарайський район, двоє людей загинули, одна людина зникла безвісти, десятки отримали травми, були підтоплені кілька сотень будинків, зруйновані дороги і мости. Затяжні зливи змінила аномальна спека. Напередодні головне управління МНС знову попередило про сильні зливи з грозою і градом.