Сепаратист та прихильник РПЦ - організатор мітингів у Києві проти Патріарха Варфоломія

Сепаратист та прихильник РПЦ - організатор мітингів у Києві проти Патріарха Варфоломія - фото 1
Нещодавно у столиці України пройшов мітинг проти візиту Вселенського Патріарха Варфоломія. Користувачі соцмереж помітили цікавого персонажа серед тих, хто стояв із плакатами. На одному із фото видніється обличчя проросійського діяча в Україні Валентина Лукіяника.

Про це передає 5 канал з посиланням на "Духовний фронт України".

Як відомо, Валентин Лукіяник був головою проросійських організацій під виглядом православ'я. Так, він головував у "Київському православному братстві св. Архангела Михайла" під омофором УПЦ МП, а також був співголовою "Союзу православних братств України і Росії". Лукіяник проводив мітинги проти візиту Патріарха Варфоломія і в 2008 році. Після того, як Синод УПЦ МП відкликав благословення його організації, 2011 року Синод заборонив Валентину Лукіянику причащатись.

Крім того, Валентин Лукіяник є одним із організаторів проросійських мітингів 6 листопада 2015 і 17 березня 2016 року в Києві і одним з організаторів так званих "антимайданів" та "хресних ходів" із імперськими червоно-жовтими прапорами й іконами покійного царя Миколи ІІ.

2016 року Лукіяник разом з очолюваною ним організацією "Союз православних братств" закликав влитись у "Безсмертний полк". "Безсмертний полк" – російська пропагандистська громадська організація. Зареєстрована 2011 року в Томську (Росія) трьома журналістами. 2017 р. у Сімферополі, Донецьку і Москві під час акції учасники виставили поруч із портретами загиблих радянських солдатів, зображення російських військових, вбитих на Донбасі.

Лукіяник відзначився й у суто політичних акціях як учасник "Духовно-патріотичного союзу "Новоросія", "Лівої опозиції". Активно виступав проти автокефалії української церкви, євроінтеграції, НАТО, приїзду Патріарха Варфоломія та папи Римського. Закликав до відродження "Другої Росії" на території України.

Варто зазначити, що саме під назвою "Новоросія", за підтримки російських військ в Україні у 2014 році утворився союз терористичних угруповань Луганської народної республіки (ЛНР) та Донецької народної республіки (ДНР), які діють на тимчасово окупованих Росією територіях України.

Крім того, як пише видавння, 24 липня 2017 року Лукіяник Валентин у Києві взяв участь у конференції громадського руху "Український вибір – право народу", очолюваного Віктором Медведчуком. Конференція була присвячена 1029-річчю хрещення Руси. Однак мовилося головним чином про шкоду євроінтеграції.

"Таким чином організатор мітингів проти приїзду Вселенського Патріарха Варфоломія є антиукраїнський діяч, який у різні часи проводив проросійські акції і є навіть засновником "Духовно-патріотичного союзу "Новоросія". Яким чином Служба Безпеки України ще не притягнула його до кримінальної відповідальності, залишається загадкою", – підсумовують у матеріалі "Духовного фронту України".