Серед верхівки сьогоднішньої влади багато лобістів  Московської Церкви та противників ПЦУ, - Митрополит ПЦУ

Серед верхівки сьогоднішньої  влади багато лобістів  Московської Церкви та противників ПЦУ, - Митрополит ПЦУ - фото 1
Митрополит Луцький і Волинський Михаїл переконаний, що Московській Церкві цілеспрямовано виділяються кошти.

Серед верхівки влади багато прихильників Московського Патріархату, а Московській Церкві цілеспрямовано виділяються кошти. Про це в інтерв’ю «Главкому» розповів Митрополит Луцький і Волинський Михаїл – один із найвпливовіших єрархів у Православній Церкві України.

«У складі цієї влади багато прихильників Московського Патріархату, які вже навіть тепер в сані диякона», – сказав він.

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл уточнив, що зокрема має на увазі колишнього першого заступника голови Офісу президента Сергія Трофімова. Саме його вважають лобістом Московського Патріархату в Україні.

«Зняли його з посади, а він став радником, все одно він поряд. Відповідно, Московський Патріархат розправив крила. До речі, у нас на Волині найбільше парафій перейшли з Московської Церкви до помісної – 130. Так от, Московській Церкві цілеспрямовано виділяються кошти. Ми знаємо адресантів, через які фонди проходять ці кошти. Московський Патріархат старається будувати у кожному селі свою церкву, а паралельно гаражі освячують, магазини, будь-що, аби зафіксувати, що в них є кількість парафій і нікуди вони не ділилися. Священики матеріально підтримуються… Наприклад, священик собі жив-жив, а тут будує церкву, купує нову машину, і в хаті зробив хороший ремонт. Звідки раптом такі гроші? Не в тому проблема, що вони роблять ремонт, а в тому, звідки гроші? Значить хтось їх раптово дав», – розповів він.

За словами Михаїла, мінімальна задача Сергія Трофімова – робити все, щоби влада не підтримувала помісну Церкву.

«Максимальна – навернути владу на сторону Московського Патріархату, як це було, наприклад, при Кучмі. Я тоді стикнувся з такими фактами: ми, Київський патріархат, будували храм, я безпосередньо брав у цьому участь, за пожертви Церкви це робилося. А коли добудували, освячували церкву вже не ми… Наприклад, було, приходиш до влади, просиш гроші, а тебе питають, з якого ти патріархату. Якщо з Київського, то відповідали, що немає грошей. А як з Московського – будь ласка… І сьогодні ті прихильники Московського патріархату, хто при владі, пробують знівелювати позитивний настрій влади до єдиної помісної Церкви, до самої такої ідеї», – розповів він.

Додамо, рівно 2 роки тому, 15 грудня 2018 року, була утворена ПЦУ, яка у січні отримала Томос.

Станом на жовтень 2020 року ПЦУ визнали чотири православні церкви: Вселенський патріархат, Александрійський патріархат, Православна церква Еллади та Православна церква Кіпру.

Із 11 жовтня 2018 року, коли відбулося скасування акту від 1686 року про тимчасову передачу Київської митрополії в управління Московської церкви, в Україні УПЦ МП більше не існує.

РПЦ не визнає рішення Вселенського Патріархату та розірвала канонічне спілкування з Фанаром та церквами, які визнали ПЦУ.