Минулого тижня стало відомо, що понад 10 громад у різних областях змінили юрисдикцію. Лідером залишається Хмельницька область.
Розпорядженнями голови Хмельницької ОВА 29 травня були внесені зміни до статутів трьох громад, які стали частиною ПЦУ:
1 червня збори відбулися у двох громадах на Черкащині.
Цього дня громада храму св. Василія Великого у с. Ревбинці одноголосно вирішила вийти з УПЦ МП і перейти до ПЦУ.
Також до ПЦУ приєдналася громада храму Пресвятої Трійці смт. Іракліїв — за це одноголосно проголосували збори жителів-вірян.
2 червня у с. Велика Медведівка Судилківської ОТГ Шепетівського району на Хмельниччині відбулися збори церковної громади св. Іллі про зміну підпорядкування від УПЦ МП до ПЦУ. Переважною більшістю голосів присутні на зборах підтримали рішення і приєдналися до Православної Церкви України.
2 червня було внесено до Єдиного реєстру юридичних осіб, ОФПів та громадських формувань релігійну громаду парафії Різдва Пресвятої Богородиці Переяславсько-Вишневської єпархії ПЦУ у с. Гоголів Київської області. Також відомо, що ще рік тому, 15 травня 2022 р., митрополит Олександр (Драбинко) відвідав цю церкву.
На Київщині ще три громади перейшли до ПЦУ. 3 червня релігійна громада Покрови Пресвятої Богородиці с. Забуяння провела мирне зібрання, на якому одноголосно було прийнято рішення про перехід з УПЦ до ПЦУ. Відтак розпочато документальне оформлення цього рішення.
Громада в с. Проців Бориспільського району на Київщині прийняла рішення про перехід з УПЦ МП до ПЦУ. Збори відбулися 3 червня. Як повідомляють у фейсбуці, щоб не викликати провокацій, збори вирішили проводити не біля церкви, а поблизу дитячого садочку. Місце проведення, час та дата було винесено на загал. Всі, хто бажав, могли цивілізовано прийняти участь у реєстрації та голосуванні. Представники УПЦ МП організували хресну ходу, до якої долучилися привезені з Київської області люди.
А 4 червня громада св. Михаїла села Киданівка перейшла з підпорядкування УПЦ МП до Православної Церкви України.
Того ж дня відбувся збір підписів за перехід Благовіщенської релігійної громади м. Лохвиці на Полтавщині. "Понад 300 свідомих лохвичан, на яких не подіяли «рекомендації» влади не ходити на зібрання, визначили: Благовіщенська релігійна громада перейшла до ПЦУ, — йдеться у фейсбук-групі Лохвиця. — Для тих, хто сумнівався в доцільності переходу: попросіть тепер вже в колишнього «керівництва» Благовіщенської громади «чинний» Статут. Не дивуйтесь, коли побачите там таке:
п.1.4.. Парафія діє, дотримуючись… Статуту Руської Православної Церкви (далі: РПЦ)…
п.1.5..У своїй діяльності Парафія керується цим Статутом, Постановами соборів РПЦ і УПЦ, Священних Синодів РПЦ і УПЦ".
Громада церкви Різдва Богородиці у смт. Антонівка на Херсонщині 4 червня на чолі зі своїм настоятелем о. Валентином Гороховським проголосувала за перехід до ПЦУ. Про це розповіла ексначальниця військової адміністрації Херсонської міської громади Галина Лугова, яка стала помічницею голови парафіяльної ради.
Як стало відомо, 4 червня відбулися збори громади храму Покрови у с. Волиця-Керекешина на Хмельниччині. Як повідомила голова зборів, більше 150 чоловік прийняли рішення про перехід до ПЦУ. Священник який обслуговував релігійну громаду, відмовився від служіння в ПЦУ.
У новині можливі зміни і доповнення після надходження додаткових інформацій.