Синод УПЦ МП обрав вікарним єпископом для Горлівської єпархії архимандтрита Паїсія Шинкарьова, який є фігурантом сайту “Миротворець” як пособник терористів.
Як йдеться на сайті УПЦ МП, згідно з рішенням Синоду, клірик Горлівської єпархії архимандрит Паїсій (Шинкарьов) був обраний єпископом Костянтинівським, вікарієм Горлівської єпархії, передає Релігійна правда.
До бази “Миротворця” Паїсій потрапив у січні 2018 року. Зазначається, що він – пособник терористів, брав активну участь в заходах терористичної організації ДНР.
Центр “Миротворець” просить правоохоронні органи розглядати публікацію на сайті як заяву про вчинення цим громадянином усвідомлених діянь проти національної безпеки України, світу, безпеки людства та міжнародного правопорядку, а також інших правопорушень.
Також є посилання на матеріали, які свідчать, що Шинкарьов співпрацював з окупаційною адміністрацією, зокрема освячував відділок міліції “ДНР”, брав участь в інших заходах.
В УПЦ МП повідомляють, що архимандрит Паїсій (Шинкарьов Віктор Сергійович) народився 8 січня 1988 року в місті Феодосія Автономної Республіки Крим в сім’ї службовців.
12 червня 2014 року направлений настоятелем Благовіщенського храму міста Горлівка. Після руйнування храму від прямого попадання артилерійського снаряда 7 серпня 2014 року повернувся на пастирське служіння в Богоявленський Собор м. Горлівка. Був пострижений митрополитом Горлівським і Слов’янським Митрофаном в чернецтво з нареченням імені на честь Преподобного Паїсія Афонського (Святогорця).
Як вже писала РІСУ, 2019 року УПЦ МП у Ніжині таємно висвятили на єпископа священика-сепаратиста з Криму Калініка (Чернишова).
Згідно з даними сайту "Миротворець", Калінік (Чернишов) брав активну участь у анексії Криму: проводив антиукраїнську агітацію, розмістив склад зброї для "самооборони Криму" на території храму святого Пророка Івана Хрестителя в селі Затишне, настоятелем якого є. Від російської влади Криму отримав медаль "За захист Криму".
3 травня в Євпаторії на Театральній площі клірика УПЦ (МП) керівництво «народного ополчення» нагородило почесною грамотою. Нагороди цього ж дня отримали й 144 «захисники Вітчизни» — так звані воїни місцевого загону ополчення та цивільні особи, які «активно допомагали силам опору неонацизму».