Щораз частіше фальшиві мощі потрапляють на аукціони в Інтернеті

05.10.2020, 16:32
Світові
Мощі святих викрадають дедалі частіше. Злочинці користуються довірливістю людей задля фінансової вигоди. На це вказують італійські карабінери після викрадення з собору в Сполето реліквії крові св. Івана Павла ІІ.

Про це інформує Католицький оглядач з посиланням на Vaticannews.va.

Ампулу з краплею крові Папи викрали тиждень тому і, незважаючи на звернення місцевого Архиєпископа та дій карабінерів, її досі не вдалося знайти. Реліквія, яку подарував кардинал Станіслав Дзівіш, зберігалась у соборі тимчасово, оскільки була призначена для нового храму в Сполето, присвяченого св. Івану Павлу ІІ. Його освячення має відбутися 22 жовтня, в день літургійного спогаду цього Папи.

Архиєпископ Сполето Ренато Боккардо досі сподівається, що урочистість відбудеться і що вона буде супроводжуватися перенесенням цієї дорогої для вірних реліквії.

Це не перша крадіжка мощей св. Івана Павла ІІ в Італії. Шість років тому з церкви Сан П'єтро делла ленка в горах Абруццо, які були улюбленим місцем для гірських експедицій Папи, реліквію з краплею його крові викрали на замовлення. Це скоїли наркомани, які потребували грошей. Неушкоджену реліквію тоді вдалося відшукати і повернути на місце.

Починаючи з 1981 р. в Італії скоїли дев'ять гучних крадіжок реліквій. Метою злодіїв, а також сатаністів, були серед інших останки св. Луції, зуб св. Франциска з Паолі, череп св. Валентина, або фрагменти габіту св. Франциска Асизького. Найдивовижніша крадіжка стосується мощей св. Антонія Падуанського, які стали часткою мафіозі, що використали свою здобич для шантажу, метою якого було отримання особливих привілеїв для членів мафіозного злочинного угрупування Brenty Felice Maniero, які перебували у в'язниці. В обмін на повернення реліквії їм вдалося домовитись про деякі поступки.

Водночас італійські карабінери застерігають від процвітаючого в Інтернеті ринку фальшивих реліквій. Найбільший попит в Інтернеті мають «мощі» св. о. Піо. Очевидно, фальшиві. Варто пам’ятати, що Церква забороняє торгівлю мощами.

Теги: #Мощі