Created with Sketch.

Східні католицькі єпископи Європи у Румунії обговорюють важливість євангелізації

07.11.2011, 09:29

Тема цьогорічного зібрання: «Будете моїми свідками: Євангелізація в Східних Католицьких Церквах».

Східні католицькі єпископи Європи, зібрані в місті Орадеа, Румунія, 4 листопада обговорювали головну тему цьогорічного зібрання: «Будете моїми свідками: Євангелізація в Східних Католицьких Церквах». Про це Департаменту  інформації УГКЦ повідомив  владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду єпископів УГКЦ.

Розпочався робочий день Літургією, яку учасники Зустрічі служили в греко-католицькій катедрі Орадеа. Її очолив Глава УГКЦ Патріарх Святослав. Літургія служилася різними мовами, «виявляючи тим самим єдність у різноманітності місцевих традицій Східних Католицьких Церков Європи».

Владика Сальваторе Фізікелля, Голова Папської Ради у справах нової євангелізації у доповіді звернув увагу на необхідність давати «адекватні відповіді» на виклики сучасності, одним з яких є секуляризм, що спровокував глибоку кризу ідентичності в сучасній людині. Ця криза виявляється в дуже низькому рівні обізнаності християн з основними правдами віри, що призводить до нездатності захищати свою приналежність до християнської спільноти. Як наслідок – багато християн віддаляються від Церкви. Говорячи про «місіонерський запал», що має відродитися в Церкві під впливом Святого Духа, владика Фізікелля зауважив, що в ще не далекому минулому дехто помилково вважав, що вистачить лише давати свідчення життям, і не потрібно виразного проповідування Євангелія. Нині Церква, натомість, мусить з новим запалом проповідувати Христа, запрошуючи наслідувати Його. На кінець, пояснюючи «різноманітні реальності», що вимагають «різних євангелізаційних відповідей» доповідач представив роль, яку могли б відіграти Східні Католицькі Церкви в євангелізації європейського континенту. Особливо цінними в цьому контексті могли б бути Літургія, дияконія і краса, за посередництвом яких Східні Католицькі Церкви дадуть виразне свідчення Христові в наших часах.

З длоповіддю «Східні Католицькі Церкви: 20 років після падіння тоталітарних режимів і нова євангелізація» виступив о. д-р Борис Ґудзяк, Ректор Українського Католицького Університету.  Як приклад нових підходів до проповідування Христа сучасній людині о. Борис представив проект побудови студентського центру у місті Львові, який здійснюється останніми роками. Зокрема, основа, на якій будуватиметься життя Центру, є свідчення новомучеників ХХ-го століття. Зі свого боку мешканці спільноти «Арка», що проживатимуть в Центрі поряд зі студентами, зможуть своїм життям поставити перед ними екзистенціальні питання про сенс життя і про здатність відкриватися до другої особи, любити її безумовною любов’ю. Таким чином стануть «професорами людських взаємин».

О. Марко Рупнік, ТІ виступив з доповіддю «Візантійське сакральне мистецтво в контексті нової євангелізації». Відомий митець і богослов зауважив, що євангелізація матиме успіх лише за умови, що самі євангелізатори будуть людьми, відродженими у Святому Дусі. Саме тому євангелізація в першу чергу скерована до членів Церкви. Доповідач вважає, що в Європі зникло розуміння символу як здатності бачити в певній дійсності укриті послання, бачити Бога, присутнього в людській історії. Іншими словами, йдеться про здатність дивитися на світ очима Бога. Відродити цей духовний погляд на оточуючу дійсність – це завдання, яке стоїть перед віруючими в наших часах. У цьому процесі ключову роль, на думку о. Рупніка, відіграє досвід молитви і краса візантійського богослужіння.

Цього дня учасники зустрічі відвідали кілька греко-католицьких парафій в місті Орадеа та околицях, а також, на запрошення місцевого єпископа Римо-Католицької Церкви, молилися Вечірню в латинській катедрі м. Орадеа.

 

 

 

 

Читайте також
Світові Папа Римський побажав завершення війни в Україні у 2025 році
Вчора, 16:24
Міжконфесійне На Нікопольщині громада УПЦ МП офіційно перейшла до ПЦУ
Вчора, 15:54
Суспільство Рада визнала геноцид черкеського народу, вчинений Російською імперією
Вчора, 15:21
Світові Цукерберг дозволив представників ЛГБТ називати грішниками
Вчора, 13:36