Швейцарський єпископ, що братиме участь у Синоді, який розпочнеться наступного тижня у Римі, закликав скасувати обов’язковий целібат для священників і запровадити рукоположення жінок.
Про це пише CREDO.
«Настав час скасувати обов’язковий целібат, — сказав єпископ Базеля Фелікс Гмур в інтерв’ю швейцарській газеті NZZ. — Целібат означає мою належність Богові. Але я вважаю, що сьогодні суспільство вже не розуміє цього знаку. Багато хто думає: що з цією людиною, у нього проблеми? Якщо знак більше не знаходить розуміння, його потрібно поставити під сумнів. Мені взагалі не важко уявити собі одружених священиків».
Єпископ Гмур не зупинився на критиці целібату; він пішов далі, торкнувшись іншого суперечливого питання: рукоположення жінок.
«Мені незрозуміла підпорядкованість жінок у Католицькій Церкві. Це потребує змін, — сказав він. — Я підтримую свячення жінок; це також буде темою Синоду, який незабаром відбудеться у Римі».
В інтерв’ю, опублікованому у неділю, єпископ Гмур також говорив про необхідність більш справедливого розподілу влади всередині Церкви.
«Нам потрібно краще розподілити владу», — сказав він, додавши, що Конференція єпископів Швейцарії створює церковний кримінальний і дисциплінарний трибунал. Цей трибунал діятиме незалежно від єпископів і буде укомплектований зовнішніми експертами.
«У Римі я буду лобіювати децентралізацію Церкви», — додав єпископ Гмур.
Провокаційні заяви швейцарського прелата пролунали на тлі тривалого скандалу щодо сексуальних зловживань духовенства у Швейцарії. Було зареєстровано понад 1000 випадків сексуального насильства, і Конференція єпископів Швейцарії, яку з січня 2019 року очолює єпископ Гмур, зазнала критики за хід розгляду цих справ.
«Так, я робив помилки, — визнав єпископ. — Та кожна розмова з жертвами змінювала мене».
Згідно з офіційними даними, у 2020 році Католицька Церква у Швейцарії налічувала близько 3,1 млн вірян, що становить 33,8%населення. У 2010 році цей показник становив 38,6% населення.