Силовики провели обшук у керівника-утікача Ровеньківської єпархії УПЦ МП

Силовики провели обшук у керівника-утікача Ровеньківської єпархії УПЦ МП - фото 1
Представники силових структур провели днями обшук у керівника Ровеньківської єпархії УПЦ архиєпископа Аркадія (Таранова) у справі щодо колабораційної діяльності. Сам архиєпископ Ровенківський перебуває вже у Росії.

Про це LB.ua стало відомо з власних джерел.

При цьому зазначається, що обшук проводили в Одесі - за місцем реєстрації архиєпископа. В будинку представника УПЦ силовики знайшли літературу антиукраїнського спрямування, «що має ознаки розпалювання релігійної ворожнечі», її вилучили для проведення експертизи.

За повідомленням LB.ua, архиєпископу Ровенківському готується вручення підозри за ч. 1, ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність). Його звинувачують у пособництві Росії та

підтримці рішень, прийнятих окупаційною адміністрацією на тимчасово окупованій території Луганської області.

Додамо, у травні минулого року Ровенківська єпархія пішла у розкол з УПЦ МП, заявивши, що залишається під омофором Московського Патріарха Кирила. Сам Аркадій Таранов, що очолює єпархію, втік до Росії. РНБО ввела проти Ровенківського архієпископа санкції, а на початку січня цього року президент України Володимир Зеленський призупинив громадянство Таранова.