Постійний Священний Синод Грецької Церкви 15 травня підкреслив свою стурбованість тим, що турецький уряд перетворив загалом чотири християнські церкви з пам’яток світової культурної спадщини на символи нав’язування влади та встановлення розколу.
Про це повідомляє orthodoxtimes.com.
Також Синод обговорив і визначив програму святкування пам’яті святого апостола Павла, засновника Елладської Церкви.
Додамо, фактичне рішення про перетворення середньовічної церкви на мечеть ухвалили ще кілька років тому, але її остаточне відкриття для вірян у такому статусі відбулося лише 6 травня.
Хора вже була мечеттю у часи Османської імперії, але після секулярних реформ в середині ХХ сторіччя її перетворили на музей і відкрили старовинні фрески та мозаїки, які в османські часи були сховані за штукатуркою.
Прем’єр Греції Кіріакос Міцотакіс заявив, що вважає крок Туреччини "цілковито непотрібним" і таким, що "ображає багату історію Константинополя як перехрестя культур".
Він сказав, що говоритиме про це з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом під час візиту до Анкари наступного тижня.
"Функціонування монастиря Хора як мечеті – це не хороший сигнал, адже це об’єкт культурної спадщини. Якщо ми хочемо мати хороші відносини, ми маємо поважати спільні цінності", – зазначила зі свого боку президентка Греції Катерина Сакелларопулу.
Після того, як Ердоган урочисто відкрив храм у статусі мечеті МЗС Греції зауважило, що це "змінює і ображає характер пам’ятки як об’єкта світової спадщини ЮНЕСКО, що належить всьому людству".
Нагадаємо, у 2020 році Туреччина повторно перетворила на мечеть також головний храм візантійського Константинополя, собор св. Софії.