Синод РПЦ звільнив Іларіона (Алфеєва) з посади голови ВЗЦЗ і відправив в Угорщину

07.06.2022, 17:09
Світові
Синод РПЦ звільнив Іларіона (Алфеєва) з посади голови ВЗЦЗ і відправив в Угорщину - фото 1
Митрополит Волоколамський Іларіон (Алфеєв) звільнений від обов'язків голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків, постійного члена Священного Синоду Російської Православної Церкви та ректора Загальноцерковної аспірантури та докторантури імені святих рівноапостольних Кирила та Мефодія.

Таке рішення ухвалив сьогодні, 7 червня, Синод РПЦ, який зібрався в Москві, повідомляє Благовіст-інфо.

Новим місцем служіння митрополита стане Будапештсько-Угорська єпархія, де він замінить митрополита Марка (Головкова). У сані єпископа Віденського Іларіон уже керував Угорською єпархією РПЦ у 2003-2009 роках.

Головою ВЗЦЗ та постійним членом Священного Синоду РПЦ, з титулом «Волоколамський», Синод призначив митрополита Корсунського Антонія (Севрюка), патріаршого екзарха Західної Європи.

При цьому 37-річний митрополит продовжить тимчасово управляти Західноєвропейським екзархатом та керувати Управлінням Московської Патріархії у закордонних установах. Тимчасове управління Корсунською єпархією доручено архиєпископу Мадридському та Лісабонському Нестору (Сиротенку), який очолював її у 2010-2018 роках.

Ректором Загальноцерковної аспірантури та докторантури імені святих рівноапостольних Кирила та Мефодія із збереженням колишніх посад призначено протоєрея Максима Козлова, голову Навчального комітету Російської Православної Церкви, йдеться у документах засідання Священного Синоду РПЦ (журнал №61).