• Головна
  • Новини
  • Синод УПЦ КП пригрозив духовенству забороною в служінні за політичну агітацію, а вірним – відлученням від Причастя за корупцію...

Синод УПЦ КП пригрозив духовенству забороною в служінні за політичну агітацію, а вірним – відлученням від Причастя за корупцію

22.10.2014, 14:50
Синод УПЦ КП пригрозив духовенству забороною в служінні за політичну агітацію, а вірним – відлученням від Причастя за корупцію - фото 1
Сьогодні, 22 жовтня, у Синодальній залі Київської Патріархії під головуванням Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та за участі постійних та чергових членів відбулося засідання Синоду.

КП.jpgСьогодні, 22 жовтня, у Синодальній залі Київської Патріархії під головуванням Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та за участі постійних та чергових членів відбулося засідання Синоду.

Учасники Синоду заслухали повідомлення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про вибори до Верховної Ради України, які відбудуться 26 жовтня 2014 р.

Синод прийняв рішення:

1. Закликати всеукраїнську паству та всіх громадян нашої держави взяти участь у виборах до Верховної Ради України, 26 жовтня 2014 р., в день голосування, прийти на дільниці та зробити усвідомлений, відповідальний вибір.

2. Підтримати спільне Звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з нагоди виборів до Верховної Ради України, підписане Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом, як черговим головуючим у Раді.

3. Ще раз застерегти духовенство Київського Патріархату від участі у агітаційній політичній діяльності, бо це суперечить як настановам Церкви, так і державному законодавству.

4. Підтвердити незмінність негативного ставлення Української Православної Церкви Київського Патріархату до участі кліриків Церкви у виборах в якості кандидатів у народні депутати України.

Здійснення повноважень народного депутата України, яке передбачає роботу на постійній основі, як наголосили члени Синоду,  є  не сумісним зі священнослужінням. Тому клірики, які всупереч рішенням Церкви беруть участь у виборчій кампанії до парламенту, за рішенням Синоду, підлягають належному покаранню, включно із забороною у священнослужінні.

Синод також обговорив питання волонтерської та благодійної діяльності Української Православної Церкви Київського Патріархату. Йдеться про підтримку військовослужбовців та добровольців, які мужньо захищають Україну від російської  агресії.

Як наголошувалося під час Синоду, Українська Православна Церква Київського Патріархату  зібрала і передала та використала за призначенням 22 мільйони 360 тисяч гривень коштів та 1860 тон гуманітарних вантажів. Синод прийняв рішення продовжити благодійну діяльність та закликати вірних до цього.

Члени Синоду також обговорили питання посилення боротьби з корупцією як гріховним явищем та суспільним злом.

Члени Синоду наголосили на тому, що корупція є злочинним явищем як за людським законом, так і відповідно до Закону Божого. «Злочинне набуття вигоди чи переваг шляхом корупції є гріхом, за який винні несуть відповідальність перед Богом», – йдеться в ухвалі Синоду. А рішенням Синоду, «винні у корупції – як ті, що вимагають і отримують вигоду від корупційних дій, так і ті, хто надають таку вигоду з власної ініціативи чи на вимогу – підлягають відлученню від Причастя Тіла і Крові Христових, якщо діяльно не розкаються в цьому гріху і не виправляться».

Синод УПЦ КП вирішив прийняти Звернення Священного Синоду до українського народу про боротьбу з гріховним явищем корупції.