Created with Sketch.

Синод єпископів УГКЦ вивчає питання міграції

06.09.2010, 10:56

Синод розглядає дві основні теми: євангелізація та міграція.

«Згідно з дослідженням, проведеним упродовж 2008-2009 років групою науковців за сприяння Міжнародного благодійного фонду «Карітас України», за роки незалежності в пошуках «кращого життя» за межі країни виїхало біля 5 мільйонів українців. Інші дослідження в своїх показниках сягають аж 7 мільйонів людей. Серед останніх відомостей – дані Державного інституту статистики. Згідно з оприлюдненою ним інформацією впродовж останніх трьох років з України виїхало близько 1,5 мільйона людей. З цього числа понад 60% складають вихідці з західних областей України», − такі дані у своїй доповіді оприлюднив Владика Йосиф (Мілян), Голова Пасторально-місійного відділу УГКЦ. Доповідь була виголошена на Синоді єпископів УГКЦ під час розгляду теми «Міграція». Ця тема є головною під час цьогорічного Синоду.

«Коли взяти до уваги, що греко-католики в західних областях України (особливо Івано-Франківській, Тернопільській та Львівській) становлять більшість, а всіх українських греко-католиків у світі є понад 5 мільйонів, то можемо не без підстав припускати, що 1/3 всіх вірних УГКЦ перебуває в еміграції. Ці люди… є дітьми Христової Церкви й потребують її підтримки», − сказав владика Йосиф, говорячи про актуальність питання міграції для Церкви.

Він наголосив, що явище міграції, «спонукає нас будувати живу Церкву, тобто таку, основою якої є люди, розсіяні по цілому світу, але ідентифіковані як спадкоємці київського християнства». «Це позитивний виклик для УГКЦ, оскільки таким чином український міграційний рух дозволяє й спонукає нас проявити себе не тільки як Церкву свого права (sui iuris), але як Східну Католицьку Церкву, що впевнено крокує в напрямку патріархату», − сказав Голова Пасторально-місійного відділу УГКЦ.   

Зустріччю з представниками українських мігрантів з Італії, які походять зі Львівщини, Івано-Франківщини та Тернопільщини, закінчився другий день Синоду Єпископів УГКЦ. Під час зустрічі з найвищим духовенством, що її учасники між собою назвали «Сповіддю мігранта», йшлося про найболючіші проблеми мігрантів та їхніх родин. Учасники зустрічі говорили про роль Церкви у житті на чужині, про об’єднання мігрантів, які працюють при церковних громадах, важливість церковних хорів і молитовних спільнот, про спорудження пам’ятника заробітчанам у Зарваниці та про те, як важко колишнім мігрантам знову звикати до українських реалій.

Нагадаємо, що міграція є головною темою цьогорічного Синоду єпископів УГКЦ. За повідомленням департаменту інформації УГКЦ, численні потреби мігрантів і їх родин знаходять поважний відгук в УГКЦ. Церква спеціально для цього створила Комісію у справах мігрантів УГКЦ. Серед її завдань зокрема є професійна душпастирська і соціальна опіка мігрантів, сприяння розвитку структури самоорганізації українських мігрантів та налагодження міжнародних контактів.

Як вже РІСУ повідомляла, у Львові-Брюховичах 2 вересня розпочав свою роботу Синод єпископів Української Греко-Католицької Церкви, який триватиме до 9 вересня. У роботі Синоду беруть участь 39 єпископів УГКЦ з України та з-за кордону (Західної Європи, США, Канади, Бразилії, Аргентини та Австралії). Гостями Синоду є Владика Мілан (Шашік), єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії, владика Ладислав (Гучко), Апостольський екзарх для католиків візантійського обряду в Чехії, та Владика Дімітріос (Салахас), Апостольський екзарх для католиків візантійського обряду в Греції.

Синод розглядає дві основні теми: євангелізація та міграція. 

Читайте також
Суспільство Бійці калуського батальйону ТрО зустрілися із Главою УГКЦ у Запоріжжі
Сьогодні, 14:49
Суспільство Олена Зеленська відвідала катедру УГКЦ у Римі
Сьогодні, 14:24
Суспільство Окупанти "націоналізували" костел у Бердянську
Сьогодні, 13:54
Держава Зеленський позбавив Патріарха Кирила ордена Ярослава Мудрого I ступеня
Сьогодні, 12:44