Скіфське золото може зберігатися у Софії Київській, - Шмигаль

Скіфське золото може зберігатися у Софії Київській, - Шмигаль - фото 1
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль упевнений, що є багато місць в Україні, де гідно та надійно могли б зберігати "скіфське золото", яке згідно з рішенням суду повернеться до країни.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Зберігатимуться вони (експонати – ред) в Україні. Очевидно, вибиратимемо місце та обговорюватимемо з Міністерством культури. Я впевнений, що є багато місць в Україні, де гідно і надійно могли б зберігати ці коштовності", - сказав Шмигаль на брифінгу під час робочої поїздки до Кіровоградської області у вівторок.

Як варіант прем'єр назвав Національний заповідник "Софія Київська" для зберігання "скіфського золота", але розглядатимуть й інші варіанти у різних регіонах.

Апеляційний суд Амстердама 26 жовтня ухвалив передати Україні так зване «скіфське золото» – експонат із кримського музею, які поїхали на виставку до окупації півострова Росією і досі не повернулися в Україну.

Рішення є остаточним, інформує Радіо Свобода.

У справі йшлося про понад 565 предметів з музейного фонду України, які перебувають на території Королівства Нідерландів. Здебільшого це археологічні знахідки, вартість колекції становить близько 10 мільйонів євро.

У квітні Україна під час засідання апеляційного суду закликала не допустити порушення Конвенції ЮНЕСКО 1970 року шляхом передачі культурної спадщини України державі-агресору.

У грудні 2016 року Окружний суд Амстердама ухвалив рішення про повернення експонатів кримських музеїв в Україну. Навесні 2017 року Росія оскаржила це рішення.