"Слід переосмислити Ісуса як білу людину», - архиєпископ Кентерберійський

01.07.2020, 13:20
Світові
Архиєпископ Кентерберійський Джастін Уелбі - фото 1
Архиєпископ Кентерберійський Джастін Уелбі
Архиєпископ Кентерберійський Джастін Уелбі заявив, що слід переглянути традицію зображати Ісуса Христа у вигляді білої людини.

Про це він сказав в прямому ефірі радіо BBC.

На запитання журналіста, чи потрібно Церкві переосмислити образ Христа, Джастин Уэлбі відповів:

«Так, звичайно, це почуття, що Бог був білим... Коли ви відвідуєте храми у віддалених країнах світу, ви не побачите білого Ісуса, - відповів архиєпископ. - Ви побачите чорного Ісуса, китайського Ісуса, близькосхідного Ісуса - звичайно, що це найточніший образ - навіть фіджійського Ісуса».

Разом з тим він додав, що Церква Англії повинна "дуже ретельно" переглянути всі статуї у великих культових місцях країни, щоб побачити, "чи всі вони повинні бути там". З особливо ретельністю будуть піддані аналізу всі культові пам’ятники, що знаходяться Кентерберійському соборі та Вестмінстерському абатстві.

"Деякі доведеться зняти, а деякі надписи доведеться змінити", - заявив архиєпископ Кентерберійський.

До полеміки про «білий расизм» у Церкві архиєпископ Джастін Уелбі приєднався після зауважень американського активіста Black Lives Matter та колишнього пастора Шона Кінга про те, що розповсюдження зображень Ісуса як білої людини також є формою расової нетерпимості, тому більшість ікон та вітражів по храмах повинні бути демонтовані.
Свою думку активісти озвучили після хвилі протестів проти расизму в США та Європі.

За словами архиєпископа Кентерберійського, прощення за гріх расизму може наступити лише у випадку колективного покаяння.

"Коли ми побачимо, що існує велика несправедливість, то повинні змінити своє ставлення до світу. Нам потрібне колективне покаяння. Ми повинні навчитися, як жити в майбутньому", - сказав він.