Created with Sketch.

Собор ПЦУ запропонував УПЦ МП відокремитися від Російського Патріарха та об’єднатися для розбудови Помісної УПЦ

25.05.2022, 09:46

Архиєрейський Собор УПЦ (ПЦУ), який відбувся 24 травня 2022 р., звернувся до УПЦ МП з низкою пропозицій.

Текст Звернення до УПЦ МП оприлюднив офіційний сайт ПЦУ. У ньому пропонується:

1. Розпочати офіційний діалог без проголошення попередніх передумов. Тепер ніщо, окрім суб’єктивного небажання зі сторони УПЦ МП, не може пояснити відсутність діалогу.

2. За пропозицією ПЦУ, УПЦ МП має відкликати рішення щодо розриву свого спілкування зі Вселенським Патріархатом та низкою Помісних Церков, а також за прикладом Сербського Патріархату послідувати рішенню Вселенського Патріархату щодо визнання канонічності єрархії ПЦУ. Відсутність на даний час згоди в питаннях юрисдикції не повинна створювати перешкод для співслужіння та єднання в Євхаристії.

3. ПЦУ закликала духовенство та вірнихУПЦ МП послідувати Томосу про автокефалію, в якому визначено, що всі єпархії, монастирі, парафії та інші православні церковні установи повинні бути в юрисдикції автокефальної Православної Церкви України.

"Існування юрисдикції Московського Патріархату в Україні, як і будь-який інший спосіб, який передбачає окреме від ПЦУ існування православних церковних структур в нашій державі – канонічна аномалія, порушення, яке раніше чи пізніше має бути виправлене. Об’єднавчий Собор відбувся 2018 року, Православна Церква України отримала Томос про автокефалію, тому всі, хто бажають дотримуватися канонічного порядку, мають не шукати якоїсь альтернативи, але єднатися з нею. Вселенський Патріархат не має наміру і не буде створювати на канонічній території ПЦУ якусь альтернативну юрисдикцію", - наголошують єрархи ПЦУ.

4. Собор ПЦУ закликав УПЦ МП підтримати притягнення Російського Патріарха Кирила до канонічної відповідальності та позбавлення його Патріаршого престолу за поширення єретичного етнофілетичноговчення на основі ідеології «русского міра», надання «благословення» російськім військам на війну в Україні, яка продовжує спричиняти руйнування та численні жертви, а також за провокування схизми в Церкві, зокрема через створення на канонічній території Олександрійського Патріархату «єпархій РПЦ».

Читайте також
Міжконфесійне Данські церкви критикують ВРЦ за те, що ті більше засуджують закони України, ніж “священну” війну Росії
Вчора, 12:23
Міжконфесійне Глава УГКЦ висловив співчуття із приводу смерті єпископа Бернацького
25 травня, 17:35
Міжконфесійне Папа та Ассирійський Патріарх разом відзначать 30-річчя Спільної декларації
25 травня, 10:00
Міжконфесійне В РПЦ помітили звернення архиєреїв УПЦ МП щодо звільнення митрополита Донецького
25 травня, 13:09