На останньому в 2010 році засіданні, яке відбулося 28 грудня, Собор УАПЦ ухвалив звернення до духовенства та єрархії УПЦ та УПЦ КП.
Єпископат УАПЦ у зверненні наголосив, що у своєму погляді на майбутнє об’єднання і надалі керується тим, що здобуття автокефалії має відбуватися через діалог та співпрацю православного єпископату України з Патріархом Варфоломієм, структурами Вселенського Патріархату та іншими Помісними Православними Церквами.
Передумовою об’єднання владики УАПЦ назвали згоду єпископату усіх трьох православних юрисдикцій щодо помісного канонічного статусу Православної Церкви в Україні. Про це інформує сайт «Автокефалія».
Сучасний стан та проблеми українського православ’я, як переконані в УАПЦ, не дозволяють чекати сприятливих історичних умов, «а вже сьогодні робити все залежне від нас, аби прискорити відновлення церковної єдності». У цьому питанні, на думку владик, не можна покладатись на політичну підтримку, бо питання єдності Церкви — релігійна цінність.
У зв’язку з цим архиєреї УАПЦ звернулися до УПЦ (МП) із закликом «продовжити діалог любові між нашими Церквами і обговорення шляхів подолання канонічної кризи в Україні та відновлення церковної єдності».
Щодо УПЦ КП, то Собор УАПЦ констатував: між обома Церквами «існує однодумність щодо одного з головних питань, яке спричинило розділення – питання канонічного статусу Православної Церкви в Україні, яка, на нашу спільну думку, має бути рівноправною Церквою-Сестрою у родині Помісних Православних Церков (тобто автокефальною Церквою)».
Проблемою, як йдеться у зверненні, є питання шляхів реалізації цієї мети, оскільки УАПЦ та УПЦ КП бачать їх по-різному. Тому єпископат УАПЦ закликав священноначаліє Київського Патріархату «висловити власну позицію з такого важливого питання як шляхи здобуття помісного статусу» та закликав його «мужньо обстоювати ідею співпраці Української Церкви з Помісними Православними Церквами, а особливо з Церквою-Матір’ю – Вселенським Константинопольським Патріархатом».
«Шлях ізоляціонізму, орієнтація на співпрацю з так званими паралельними до Помісних Православних Церков церковними юрисдикціями – це помилковий та згубний шлях, шлях до остаточної канонічної ізоляції незалежного Українського Православ’я», — йдеться у зверненні Собору УАПЦ.
Водночас у цій Церкві переконані, що спільна позиція єпископату та священства УАПЦ та УПЦ КП спроможні змінити ситуацію та «засвідчити православному світові, що ми щиро прагнемо вийти з канонічної ізоляції та перебуваємо в ній не через хиби власної еклезіологічної свідомості, а лише в результаті особливих історичних умов».