Created with Sketch.

Соціалізація та інтеграція: Івано-Франківський "Карітас" підсумував роботу з захисту і підтримки ВПО

22.12.2023, 12:07

БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» провів дводенну конференцію за підсумками проекту «Захист внутрішньо переміщених осіб в Івано-Франківській області».

На захід прибули представники УВКБ ООН, органів місцевого самоврядування, громадських організацій та керівники волонтерських ініціатив Івано-Франківської, Калуської, Долинської та Болехівської міських громад.

Програма конференції включала, перш за все, обмін досвідом, успішними ініціативами та прикладами захисту ВПО.

Також було представлено ініціативи, які успішно реалізуються завдяки фінансуванню УВКБ ООН. А таку підтримку отримали 6 волонтерських ініціатив та 2 проекти на міні-гранти для громадських організацій. Усі вони спрямовані на інтеграцію ВПО у місцеві громади.

«Вимушено переселені особи, які живуть в наших громадах, потребують соціалізації, інтеграції, бути почутими на рівні місцевих громад. І саме цей напрям роботи передбачає, що в кожній з громад є, так звані, фасилітатори, серед яких є також переміщені особи. Співпрацюючи з Карітасом і органами місцевого самоврядування, саме вони наводять контакти, виявляють потреби, направляють до відповідних структур тих, кому це необхідно, - розповідає заступник директора БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ Наталія Козакевич. – Отже, до прикладу, за вісім місяців відповідної діяльності "Карітасу" 4701 особа скористалася послугами лише одного з проектів підтримки ВПО».

«Маємо зараз чимало нових викликів через війну в нашій країні, дуже багато нової роботи з внутрішньо перемішеними особами та їх родинами. Наш осередок відвідує лише до пів сотні дітей, яких всіляко підтримуємо. Кількість наших підопічних переважно зростає. А сьогоднішня конференція допомогла збагатитися і надихнутися новим цікавим досвідом, який впроваджуватимемо надалі вдома», – додає сестра Теодора Никифорук зі Згромадження сестер мироносиць з Богородчанського осередку "Карітасу".

Першого дня підсумкової конференції від Карітасу присутні змогли почути звіти про роботу з підтримки внутрішньо переміщених осіб, поділитися успіхами в нових проектах, взяти участь у майстер-класах з відновлення ресурсів арттерапією, у різдвяному дійстві з вертепом та колядками, а також у приготуванні різдвяної куті за рецептами різних регіонів України.

Кутю від переселенців з західної України, яких свого часу радянські окупанти примусово вивезли на Донбас, представила Ольга Канцір зі Званівки, Бахмутського району. Зараз жінка з родиною живе на Прикарпатті. «У нас вдома готували саме кутю за рецептом з Львівщини. Оскільки моя мама народилася в Дрогобичі і її п’ятирічну з батьками в "телячих" вагонах повезли на схід України, а тато з Дніпропетровщини, ми в своїй родині бережемо своєрідні традиції. До слова, у нас в Званівці усією громадою в своїх родинах їх теж берегли і передавали з покоління в покоління. До самого початку війни всі збиралися на різдвяну вечерю за великим столом з дванадцятьма стравами», - розповіла жінка.

За її словами, гуртувалася званівська громада також навколо місцевого храму і монастиря отців василіян. Настоятель монастиря отець Марко Федак завжди всіляко підтримував своїх парафіян.

Дві куті – західноукраїнську – з пшениці і східноукраїнську – з рису представила Людмила Анненко з Харкова. Такий мікс, як каже жінка, в її родині був скільки себе пам’ятає, бо дідусь народився на Хмельниччині, а бабуся в Курській області Росії. Від бабусі перейняла мистецтво приготування страви, отже, продовжує і зберігає родинну традицію.

Наступний день підсумкової конференції роботи з ВПО від Карітасу присвятили стратегічній сесії планування роботи з соціальної згуртованості та миробудування у 2024 році. Присутні ділилися, яким чином покращити роботу, складали соціальний паспорт громади, визначали ризики захисту внутрішньо переміщених осіб, щоб надалі розробляти у громаді заходи, які б мінімізували ці ризики.

Як стверджують організатори, обміни думками та ідеями, які відбулися під час підсумкової конференції, сприятимуть більшій підтримці тих, хто опинився у вразливому становищі.

Читайте також
Суспільство Вісімнадцять мільйонів є: о. Макарій Дутка починає збір 19го мільйону гривень для ЗСУ
22 грудня, 19:00
Суспільство ДУМУ "Умма" оголосило великий збір на допомогу для ЗСУ
22 грудня, 12:11
Суспільство «Благодійна цеглинка» для дітей Героїв, - у Гарнізонному храмі Львова запрошують долучитися до акції
22 грудня, 11:28
Суспільство Спільнота святого Егідія Івано-Франківська провела Всесвітній день убогих разом з безхатьками та потребуючими
22 грудня, 10:10