Сьогодні 207-ма річниця від дня народження Тараса Шевченка: Його Кобзар став духовним заповітом

09 березня, 08:44
Держава
Сьогодні 207-ма річниця від дня народження Тараса Шевченка: Його Кобзар став духовним заповітом - фото 1
Ім’я Тараса Шевченка стало символом України. Його називають провісником  нового життя, народним пророком, титаном духу, який уболівав за долю рідного народу. Він залишив нащадкам духовний заповіт, що передається із покоління в покоління, від роду до роду. Духовну велич і красу українського слова письменник підніс на найвищу височінь.

Тарас Шевченко був, є і навіки залишиться найголовнішою особистістю у становленні нашої держави.

Шевченків «Кобзар» для українців - те саме, що й Біблія. Його загортали у вишитий рушник і зберігали біля образів як святиню. Політв’язні царату, дисиденти, шістдесятники. Шевченко був з кожним українцем у тюрмах, таборах і на засланні, на чужині, в еміграції. Був на Майдані і в окопах війн, в руїні Донецького аеропорту з нескореними кіборгами і з кожним українцем, що залишився на окупованих агресором українських територіях.

Він є автором понад тисячі мистецьких творів.

Вірші Тараса Шевченка перекладені більш ніж ста мовами світу і навіть мовою есперанто.

По всьому світу українському поетові встановлено 1384 пам’ятники. Більшість із них – 1256 – розташовані на території України, ще 128 – у 35 країнах світу, зокрема, Бразилії, США, Китаї тощо.

З нагоди відзначення 207-річниці славетного Кобзаря у закладах освіти традиційно відбудуться творчі заходи. Через пандемію більшість заходів відбудуться в онлайн форматі.

У різних містах України пройдуть урочистості та покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку.

Так, на Черкащині започаткували челендж #Шевченку207, закликаючи охочих ділитися у соцмережах улюбленими рядками з творчості Кобзаря.

Національний музей літератури України запрошує всіх на святкування 207-ї річниці від дня народження нашого славетного Кобзаря.

Програма святкування тут.