Ім’я Тараса Шевченка стало символом України. Його називають провісником нового життя, народним пророком, титаном духу, який уболівав за долю рідного народу. Він залишив нащадкам духовний заповіт, що передається із покоління в покоління, від роду до роду. Духовну велич і красу українського слова письменник підніс на найвищу височінь.
Тарас Шевченко був, є і навіки залишиться найголовнішою особистістю у становленні нашої держави.
Шевченків «Кобзар» для українців - те саме, що й Біблія. Його загортали у вишитий рушник і зберігали біля образів як святиню. Політв’язні царату, дисиденти, шістдесятники. Шевченко був з кожним українцем у тюрмах, таборах і на засланні, на чужині, в еміграції. Був на Майдані і в окопах війн, в руїні Донецького аеропорту з нескореними кіборгами і з кожним українцем, що залишився на окупованих агресором українських територіях.
Він є автором понад тисячі мистецьких творів.
Вірші Тараса Шевченка перекладені більш ніж ста мовами світу і навіть мовою есперанто.
По всьому світу українському поетові встановлено 1384 пам’ятники. Більшість із них – 1256 – розташовані на території України, ще 128 – у 35 країнах світу, зокрема, Бразилії, США, Китаї тощо.
З нагоди відзначення 207-річниці славетного Кобзаря у закладах освіти традиційно відбудуться творчі заходи. Через пандемію більшість заходів відбудуться в онлайн форматі.
У різних містах України пройдуть урочистості та покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку.
Так, на Черкащині започаткували челендж #Шевченку207, закликаючи охочих ділитися у соцмережах улюбленими рядками з творчості Кобзаря.
Національний музей літератури України запрошує всіх на святкування 207-ї річниці від дня народження нашого славетного Кобзаря.
Програма святкування тут.