Created with Sketch.

Сьогодні Благовіщення за Григоріанським календарем, однак свято переноситься

25.03.2016, 11:06

Благовіщення Пресвятої Богородиці – один з найбільших празників у літургійному році. Це свято 25 березня вшановують римо-католики, православні "новостильні" (неогригоріанські) Церкви та греко-католики в діаспорі. Однак, з огляду на те, що саме на цей день припала подія Великої П’ятниці, святкування Благовіщення перенесено на 4 квітня.

Благовіщення Пресвятої Богородиці – один з найбільших празників у літургійному році. Це свято 25 березня вшановують  римо-католики, православні "новостильні" (неогригоріанські) Церкви та греко-католики в діаспорі. Однак, з огляду на те, що саме на цей день припала подія Великої П’ятниці, святкування Благовіщення перенесено на 4 квітня.

В основі свята Благовіщення — повідомлення архангела Гавриїла Діві Марії «благої вісті» (звідси і Благовіщення) про народження у неї божественного немовляти, Спасителя роду людського.

Архангел Гавриїл сказав Марії: «Радуйся, благодатна, Господь з тобою. Зачнеш у лоні і породиш сина і назвеш його Ісус. Він буде великий і Сином Всевишнього назветься, і дасть йому Господь Бог престіл Давида, батька його, і царюватиме над домом Якова повіки та й царству його не буде кінця.» Марія ж сказала: «Як же це станеться, коли я мужа не знаю». Відповів архангел: «Дух Святий найде на тебе й сила Всевишнього окриє тебе, — тим-то й Святе, що народиться, назветься — Син Божий. У Бога нема неможливого.» І сказала Марія: «Я раба Господня, нехай буде мені по твойому слові.

У Назареті, на тому місці, де Архангел Гавриїл благовістив Діву Марію, побудований храм в пам'ять Благовіщення Богородиці.

Святкування Благовіщення встановлене Церквою у IV ст. після того, як самостійно почали відзначати Різдво Христове. Дату Благовіщення встановили, відрахувавши 9 місяців від Різдва. Крім того, Святі Отці Церкви пояснюють дату Благовіщення ще й тим, що Бог сотворив чоловіка в день 25 березня.

Крайні терміни, з якими збігається Благовіщення, — четвер 3-го тижня Великого посту та середа Пасхального тижня (за Юліанським календарем). Відповідно до значення цього дня церковне святкування Благовіщення не відміняється, навіть якщо свято припадає на Великдень.  Щодо посту, то заради Благовіщення, він послаблюється.

Читайте також
Католики У Києві відбулася зустріч вищих настоятелів РКЦ в Україні
Сьогодні, 12:03
Світові Папа Франциск візьме участь у засіданні G7 на тему штучного інтелекту
Сьогодні, 11:48
Світові Росією їздить агітпоїзд міноборони, який ідеологічно обслуговує РПЦ
Сьогодні, 11:30
Православні Предстоятель ПЦУ зустрівся з дітьми захисників України
Сьогодні, 11:04