Created with Sketch.

Сьогодні день пам’яті святої Ксенії Римлянки

06.02.2013, 12:50

24 січня за старим стилем і 6 лютого за новим Східна Церква вшановує святу Ксенію Римлянку, яка проміняла матеріальні блага на службу Богові.

24 січня за старим стилем і 6 лютого за новим Східна Церква вшановує святу Ксенію Римлянку, яка проміняла матеріальні блага на службу Богові, була висвячена на дияконесу, а також опікувалась жіночим монастирем, надихаючи дівчат своєю вірою.

Народилась Ксенія у V столітті в Римі, в сім’ї сенатора. При народженні отримала ім’я Євсенія. З дитинства перебувала в любові до Ісуса, з віком зрозуміла, що хоче віддати своє життя Йому. Її батьки про це нічого не знали, а донька не розповідала, знала, що не приймуть її вибору. Коли Євсенія підросла, батьки знайшли їй нареченого і почали готуватись до весілля. Тоді дівчина наважилась роздати все своє багатство потребуючим і однієї ночі, разом зі своїми двома служницями, покинути рідний дім.

Дорога їх тривала довго і була нелегкою. Все це Євсенія робила для того, щоб заплутати свої сліди, знаючи, що батьки шукатимуть її. Так прибули вони на острів Коа, де поселились в невеличкому домі на окраїні поселення. Тоді Євсенія і поміняла своє ім’я на Ксенію, що означає «подорожня». Життя своє присвятили молитві і ділам у славу Божу, та нелегко давалось їм це. Тому почали просити в Бога того, хто б міг їм допомогти.

В цей час на острів Коа прибув отець Павло, ігумен монастиря св. Андрія в карійському місті Миласі, який і став духовним провідником трьох молодих жінок. З острова Коа вони направились до Миласі, де Ксенія придбала невеликий будинок і переобладнала його на монастир, який почали називати Коа. З часом до Ксенії почали приєднуватись й інші дівиці, які хотіли провадити чернечий спосіб життя.

Після смерті єпископа Миласі, його наступником став ігумен Павло. Тоді він висвятив Ксенію на дияконесу, й вона допомагала в церкві і опікувалась жінками.

Та служила на землі Богові св. Ксенія недовго. Відчула, коли повинна була постати перед Творцем, скликала сестер, щоб попрощатися. Залишившись у церкві сама, довго стояла перед розп’яттям і перебувала у молитві з Богом. Та ось засяяло ясне світло і з храму донісся приємний запах. Коли сестри увійшли всередину, то побачили дияконесу на землі мертвою. Тоді над церквою з’явився блискучий хрест у сяючому вінку. Це бачили жителі міста, єпископ Павло, та не знали, що трапилось.

Під час поховання св. Ксенії, цей вінок з хрестом супроводжували гріб аж до місця, де поховали святу. Незабаром померли і її служниці, які вірно служили Господу. Їх поховали біля святої Ксенії. Одна з них, відчуваючи свій кінець, розкрила тайну Ксенії, яка покинувши все, пішла вслід за Творцем і Спасителем.

Читайте також
Світові Папа: Не забуваймо молитися за мир в Україні та на Святій Землі
Сьогодні, 13:38
Світові В Ізраїлі археологи розкопали монастир візантійської епохи
Сьогодні, 12:51
Світові Інавгураційну молитву президента США Дональда Трампа очолить кардинал Долан
Сьогодні, 12:27
Суспільство Псковських семінаристів готують до війни в Україні
Сьогодні, 11:18