Сьогодні День пам'яті захисників України. Основні заходи пройдуть біля Золотоверхого собору

Сьогодні День пам'яті захисників України. Основні заходи  пройдуть біля Золотоверхого собору - фото 1
29 серпня у День пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання.

Як повідомляє Укрінформ, о 10.00 на час хвилини мовчання зупинено роботу в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях (крім тих, де становлено безперервний режим роботи), рух громадського та приватного транспорту з подаванням відповідних звукових сигналів.

Також на знак вшанування пам’яті захисників України о 10.00 перервано трансляції радіо- і телепередач.

Окрім цього, у День пам’яті захисників України трансляції розважальних програм радіо і телебачення буде обмежено.

Цього дня буде приспущено Державні Прапори України на спорудах органів влади, державних підприємств, установ і організацій.

У Києві меморіальні заходи із вшанування пам'яті загиблих за Україну захисників, триватимуть у всіх районах столиці.
Основна частина заходів відбуватиметься на площі біля Михайлівського Золотоверхого собору, біля Стіни пам'яті загиблих героїв.

Також на площі працюватимуть фотовиставки “Пам’ятаємо Героїв Іловайської битви”, “Не згасне Зірка Воїна велична” з фондів Національного історико-архітектурного музею “Київська фортеця”.

Духовенство ПЦУ сьогодні проведе панахиду за захисниками, які загинули в боротьбі за незалежність.

"Піднесімо щирі й сердечні молитви за славних воїнів, наших новітніх Героїв, які полягли в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. Нехай Господь упокоїть їхні душі у Царстві Небесному та дарує їм вічне блаженне життя", - зазначив Митрополит Епіфаній у себе на Фейсюуці.

До 30 серпня у читальному залі Державного архіву Києва проводяться виставки архівних документів до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

29 серпня також проведуть День документального кіно з нагоди відзначення Дня пам’яті загиблих захисників України. Захід планується у кінотеатрах “Ліра”, імені Т. Г. Шевченка, “Факел”, “Старт”, “Дніпро”.

Для киян та гостей міста відбудеться демонстрація тематичних експозицій Національного військово-історичного музею України.

Саме на ці серпневі дні 2014 року припав пік Іловайської трагедії, коли в результаті протистояння російським військам українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення.

За офіційними даними, під час Іловайської операції і подальшого розстрілу в так званому “зеленому коридорі” 366 українських воїнів загинули, 429 – отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 – потрапили у полон.

В Офісі Генерального прокурора України вважають, що віроломне вбивство українських військових під Іловайськом у серпні 2014 року було сплановане заздалегідь.