Created with Sketch.

Сьогодні День пам’яті жертв Бабиного Яру

29.09.2022, 10:20

Україна 29–30 вересня вшановує пам’ять жертв Бабиного Яру. Цьогоріч виповнюється 81 рік з початку масових розстрілів під час нацистської окупації Києва, які забрали життя близько 100 тисяч людей.

Цього року усі події об’єднані однією концепцією — «Роковини в часи болю», повідомляють у Міністерстві культури та інформаційної політики України. Урочисті заходи відбудуться в урочищі Бабин Яр.

29 вересня об 11:00 біля символічної синагоги «Місце для роздумів» пройде спільна міжрелігійна молитва за участю Київського міського голови Віталія Кличка, Головного Рабина України Моше Раувен Азмана, Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка

29 вересня о 18:00 поруч із пам’ятником «Менора» відбудеться спільний міжрелігійний захід. У ньому зокрема візьмуть участь представники Православної Церкви України, Всеукраїнського Союзу Церков Євангельських Християн-Баптистів, Римо-Католицької церкви України, Української православної церкви тощо.

Також у Бабиному Яру встановлять інсталяцію «Чорний куб часу». За допомогою аудіовізуальних ефектів, вона допоможе відвідувачам емоційно відчути відлуння трагедії Голокосту. Саме ідею «живої рани», що ніяк не загоїться, й відображатиме інсталяція. «Чорний куб часу» буде працювати 29 вересня з 11:00 до 20:00, та 30 вересня з 09:00 до 20:00.

Крім того, 29-30 вересня для відвідування будуть відкриті й інші інсталяції: «Дзеркальне поле», «Кристалічна стіна плачу», символічна синагога «Місце для роздумів» та камерна художня виставка Матвія Вайсберга «Чужі доми» — це серія картин, на яких зображені будинки євреїв, що були знищені в період Голокосту.

Історична довідка

Під час Другої світової війни війська нацистської Німеччини, які зайняли Київ, використовували урочище Бабин Яр в північно-західній частині міста як місце масових розстрілів цивільного населення, головним чином євреїв. 29 вересня 1941 року за наказом окупаційної адміністрації все єврейське населення було зобов’язане з’явитися до Бабиного Яру. Тут людей групами проводили через пропускний пункт, після чого заганяли на край яру і розстрілювали. Цього та наступного дня жертвами розправи стала 33 771 особа. Загалом масові вбивства в урочищі тривали до самого відходу німецької армії з міста: за офіційними даними, в Бабиному Яру розстріляли близько ста тисяч людей.

Читайте також
Держава Історик провів паралель між Голодомором і нинішньою агресивною війною Росії проти України
29 вересня, 11:30
Держава Україна втомлена, але стоїть і вистоїть, - Патріарх УГКЦ у 1000-й день війни
29 вересня, 10:03
Держава На Личаківському кладовищі вшанували пам'ять воїнів Української Галицької Армії
29 вересня, 11:43
Держава У Києві сьогодні відбудуться заходи до роковин трагедії Бабиного Яру
29 вересня, 10:05