Created with Sketch.

Сьогодні підтримати Україну – це підтримати демократію та міжнародну систему безпеки», – Патріарх Святослав

18.11.2014, 10:24

Старший науковий співробітник вашингтонського Центру з питань етики та громадської політик Джордж Вайгель запитав в нещодавньому інтерв’ю Главу УГКЦ, чи можливо для України, яка, по суті, залишилася без допомоги, протистояти тиску з боку Москви та її союзників на Донбасі?

Старший науковий співробітник вашингтонського Центру з питань етики та громадської політик Джордж Вайгель запитав в нещодавньому інтерв’ю Главу УГКЦ, чи можливо для України, яка, по суті, залишилася без допомоги, протистояти тиску з боку Москви та її союзників на Донбасі?

На що Патріарх Святослав відповів: «Дуже важко, однак можливо. Адже вже майже рік, як ми протистоїмо цій агресії. Наш народ дуже добре розуміє, що ніхто нас не захистить, ніхто не забезпечить наше існування і ніхто ззовні не перебудує нашу країну. Ми це розуміємо. Однак важливо, щоб світ зрозумів, що українці віддають своє життя заради європейських цінностей, - цінностей, які сама Європа все менш і менш здатна захищати. Підтримати Україну означає підтримати демократію та непохитну міжнародну систему безпеки».

Глава УГКЦ перечислив найважливіші урядові реформи, які можуть покращити економіку України.

«Протягом останніх десятиліть олігархи, які правили Україною, використовували політику та закон для своїх вигод. Це виглядало просто пародією на демократію – влада грошей над законом. І така ситуація досягнула своєї кульмінації за Януковича, якому підкорялася судова система України. Тому ми повинні відновити верховенство закону в нашій країні, яке б базувалося на християнській чесноті справедливості, коли кожен громадянин, незалежно від його фінансового становища, має ті ж громадянські права і обов’язки. Також потрібно викорінити корупцію, яка підриває концепцію правосуддя, закону і права. Принцип «усі рівні перед законом» необхідно розвивати, дотримуватися та захищати», – стверджує Патріарх Святослав.

За його словами, в виборчому законодавстві України повинні відбутися фундаментальні реформи. Органи влади мають служити громадянському суспільстві, а не самим собі, і точно не маніпулювати бажаннями, побоюваннями, потребами та довірою нашого народу. Християнське поняття суспільного служіння повинне стати основою політичної культури та демократичних установ у вільній країні.

Читайте також
Культура Першу ханукальну свічку запалюють сьогодні ввечері юдеї
Вчора, 16:00
Світові Нехай же змовкне зброя у багатостраждальній Україні, - Папа у посланні «Urbi et Orbi»
Вчора, 14:49
Суспільство Зеленський прокоментував масовану атаку на Україну в Різдво
Вчора, 12:47
Суспільство Митрополит Епіфаній взяв участь у спецпогашенні марок «Нова радість стала»
Вчора, 12:24